Sziasztok!
Nevezett készülék azzal került hozzám, hogy fejjel lefelé van a kép. Állítólag egyszer csak ilyen lett.
Bekapcsolás után több hiba is feltűnt: kb. egy perc után kezd reagálni a távra csak, nem fogadja a HDMI jelet, stb.
Szerviz menüben további érdekességek fogadtak. 15" a képméret szerinte, ccfl led helyett... hiába állítom be a helyes értékeket, nem tartja meg, ki-be kapcsolást követően visszaáll "eredeti" beállításra. Szóval itt végképp elvesztettem a fonalat. Tudja esetleg valaki, mi okozhatja mindezt? Memória/BGA adta meg magát, vagy valami más???
Köszönettel: Kiss Z.
Buon giorno. il televisore a plasma come da titolo si sente l'audio ma il video è assente. Ho controllato le varie tensioni sia sull'alimentatore che sulle rispettive schede " ysus,zsus" e risultano regolari. Sull'alimentatore ho sostituito un paio di condensatori gonfi sperando che potessero essere la causa del difetto ma niente da fare! Potreste consigliarmi come proseguire? Grazie.
Válaszd ki a megfelelő fórumot, majd adj neki címet és írd be a kérdésed.
A téma címe tartalmazza a hibás eszköz márkáját és típusát. Szintén tartalmazza röviden a problémát.
pl: ACER AL1711 monitor képernyője 5 másodperc után kikapcsol
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet!
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el.
insufficient address
mod.
Tiszteletem!
A fent említett készülék anyum konyhai tv-je amin eltűnt a kép tartalom. Minden más működik,van hang,háttér világítás,távira-gombokra reagál,bemenetek élnek. Szétkaptam,majd mire megmértem a tápokat,amik jók voltak még a fesz. szabokon is,visszatért a kép. Napokig teszteltem,járattam vagy 10 órát,nem romlott el. Majd mikor visszaadtam volna megint eltűnt a tartalom. A helyzet nem változott,mire megmértem a tápokat ismét volt kép,de most már elég volt párszor ki-be kapcsolni és ismét eltűnt a tartalom. Leginkább arra változott hogy feltettem az asztalra,letettem a földre. Kiszedtem a panelokat,nagyítóval átvizsgáltam,nem találtam semmit,azért a tápot átkondiztam. Nem oldotta meg a problémát. Kezdtem ütögetni,semmi. Feszegetni a panelokat és az tűnt fel hogy inkább a kijelző feszegetésére reagál. Ebből kiindulva szétszedtem a kijelzőt hogy ránézek a saját paneljára. Azóta nem tért vissza a tartalom és a kép is világosabbnak tűnik. Én arra gondolok hogy a kijelzőbe volt a hiba csak most hogy megpiszkáltam jobban meghalt.
Szívesen várom az ötleteket!
Köszönöm!
Üdv.
Sziasztok!
Van egy régi tv-m szeretném usb porton frissíteni.
Meg van a sw-je de pendrive-ról nem frissül.
Csatolom a letöltött sw-t is.
Kell még valami hozzá.
Próbáltam, ahogy leírták,hogy off-on, de nem volt az állapotjelző leden gyors villogás.
Üdv:
Zsolt