Service manuals, schematics, eproms for electrical technicians

LG 42PX4DV-AA 50PX5D-AB 42PX5D-AB DELETE ZENORDIODE SVCBULLETIN 060120

TV - INFO-TIPS
Type: (PPT)
Size
472.5 KB
Page
---
Category
TV
INFO-TIPS
If you get stuck in repairing a defective appliance download this repair information for help. See below.
Good luck to the repair!

Please do not offer the downloaded file for sell only use it for personal usage!

Looking for similar lg manual?
Document preview [1st page]
No preview item


No preview item for this file.

Possible causes:
  • No preview picture generated yet.
  • It is not a pdf file.
Advertisements
Please tick the box below to get download link:
  • Also known:
    LG DELETE ZENORDIODE 42PX4DVAA 50PX5DAB 42PX5DAB 060120 42 PX DVAA 50 DAB 42PX4DV AA 50PX5D AB 42PX5D 42PX4DV-AA 50PX5D-AB 42PX5D-AB
  • If you have any question about repairing write your question to the Message board. For this no need registration.
  • If the site has helped you and you also want to help others, please Upload a manual, circuit diagram or eeprom that is not yet available on the site.
    Have a nice Day!
  • See related repair forum topics below. May be help you to repair.
Warning!
If you are not familiar with electronics, do not attempt to repair!
You could suffer a fatal electrical shock! Instead, contact your nearest service center!

Note! To open downloaded files you need acrobat reader or similar pdf reader program. In addition, some files are archived,
so you need WinZip or WinRar to open that files. Also some files are djvu so you need djvu viewer to open them.
These free programs can be found on this page: needed progs
If you use opera you have to disable opera turbo function to download file!
If you cannot download this file, try it with CHROME or FIREFOX browser.
Translate this page:
Relevant TV forum topics:
LG 37LB2R TV Csíkos a kép
Sziasztok! A fent nevezett TV javításához szeretnék tanácsot kérni-nem igazán foglalkoztam LCD-kel- Olyan a kép mint a crt-knél mikor áthúz a nagyfesz. A tápban az összes kondit kicseréltem mert rossz volt az ESR-értékük-kivéve a hálózati puffert- Előre is köszi a segítséget
LG 32LH 2000 chassis: LD91A LCD TV Nem talál csatornát.
Kedves kollégák!
Ez a készülék nagyon furán viselkedik. Úgy került hozzám,hogy a csatornákat fel lehet programozni de áramtalanítás után elfelejti. Első körben az spi flast 25X32 kiolvastam,majd újra írtam. Bekapcsoltam a készüléket és minden felprogramozott csatorna(hangolás nélkül) bejött. Kihúztam a tápot,majd újra bekapcsoltam és valóban a csatornák eltüntek,viszont a csatorna száma és neve megmaradt.Ezután már hiába hangoltam(nagyon lassan ment a keresés) nem talált csatornát.Próbáltam kézi hangolás,autómata hangolás,antenna erősítő táp ki (mert nekem egy septobox,erősítős antennával van a próba cuccom és a tovább osztó kimeneten próbálom a vizsgált TV-t) (de mint írtam ment is az első próbálkozáskor). Kicseréltem az spi flash IC-t egy másikra,amit újra írtam. Most az a helyzet,hogy elindul a hangolás(nagyon lassan) de nem talál csatornát.Az érdekesség,hogy most már az antenna táp,be-ki opció csak halványan(nem változtatható módon)jelenik meg. Van szervíz távom,be is léptem INCOM opcióba de ott konkrétan semmit nem látni ez ügyben. A firmware verziót is a legújabbra frissítettem. Szerintetek tuner hiba,vagy valamelyik memóriatartalom.Gondoltam arra is,hogy a nand flash ic-t is átírom de nincs hozzá tartalmam.Tudom az lenne a leg egyszerűbb,ha az egész main-t kicserélném de én szeretném megjavítani(így szinesebb az élet).Kinek mi a véleménye esetleg tapasztalata ezzel a hibával kapcsolatban.Egyébként hová menti a csatorna opciókat ez a main.
üdv.
 
LG AKB75855501 okos távirányító OK gomb csere
Sziasztok!

Nem oly régen meggyűlt a bajunk az LG TV-nk okos távirányítójával. Mint máshol, ahol kisgyerek van, állandóan a kezében van. Minden figyelmeztetés ellenére esett már le, de meglepően jól bírja. Most annyi történt legutóbb, hogy betegeskedett és éppen telibe sikerült rókáznia a távirányítót. Egy szép kupacban állt éppen a közepe. Gyors törlés, elemek ki, szétszedtem. Nagy segítség volt a YT, egy használaton kívüli bankkártyával szépen meg lehetett az elemtartó felőli végéről a sarkáról indítani, utána már adja magát. Masszív cucc, bírja. Meglepő, hogy feketének gondolná az ember, de a hátulja átlátszó.
Átmosás után szárítás, majd próba. Néhány másodpercenként mintha nyomná valaki az OK gombot. Akkor még vizes, nem száradt ki. Hőlégfújós pákával próbáltam óvatosan kiszárítani, sajnos nem bírta. Már nem kapcsolt magától, de nem kattant, pedig működött, persze nem volt stabil. Van otthon vagy 200db sokfajta mikrokapcsolóm, de nem találtam. A neten keresgélve a méretek és kinézet alapján, a HQ-s 4.2x2.8mm SW1000S42 tűnt elérhetőnek. Jók a méretei, nem pont olyan, de működik. A fémház és az apró méret miatt könnyen összeónozódik, óvatosan kell felrakni. A többi gomb domborított fémlemez egy műanyag fóliára ragasztva, szerencsére sérülésmentesen lehúzható és a forrasztás után visszaragasztható.
Ahogy készen lett, megtaláltam a mikrokapcsoló készletem és volt benne egy fajta, ami szintén jó lehetett volna. Van még tartalék! :)
LG 26LH2000-ZA nincs kép tartalom Lezárható!!!
Tiszteletem!

A fent említett készülék anyum konyhai tv-je amin eltűnt a kép tartalom. Minden más működik,van hang,háttér világítás,távira-gombokra reagál,bemenetek élnek. Szétkaptam,majd mire megmértem a tápokat,amik jók voltak még a fesz. szabokon is,visszatért a kép. Napokig teszteltem,járattam vagy 10 órát,nem romlott el. Majd mikor visszaadtam volna megint eltűnt a tartalom. A helyzet nem változott,mire megmértem a tápokat ismét volt kép,de most már elég volt párszor ki-be kapcsolni és ismét eltűnt a tartalom. Leginkább arra változott hogy feltettem az asztalra,letettem a földre. Kiszedtem a panelokat,nagyítóval átvizsgáltam,nem találtam semmit,azért a tápot átkondiztam. Nem oldotta meg a problémát. Kezdtem ütögetni,semmi. Feszegetni a panelokat és az tűnt fel hogy inkább a kijelző feszegetésére reagál. Ebből kiindulva szétszedtem a kijelzőt hogy ránézek a saját paneljára. Azóta nem tért vissza a tartalom és a kép is világosabbnak tűnik. Én arra gondolok hogy a kijelzőbe volt a hiba csak most hogy megpiszkáltam jobban meghalt.
Szívesen várom az ötleteket!

Köszönöm!
Üdv.
 
Similar manuals:
If you want to join us and get repairing help please sign in or sign up by completing a simple electrical test
or write your question to the Message board without registration.
You can write in English language into the forum (not only in Hungarian)!

E-Waste Reduce