Van nekem egy a címben említett verziószámot jelentő plazma tvm a falon. Van az oldalán USB port amin keresztül tud pendriveot fogadni, amiről MP3-at vagy képeket lehet tolni. A nagyobb tesója az 50ps60xx vilmeket is tud lejáttszani. Valahol anno olvastam olyat hogy a két cucc között lényegében csak firmware különbség van, és valaki hirdette is hogy házhoz megy és megcsinálja ezt LG tvken.
Nincs vkinek váletlenül erröl infója? Esetleg maga a firmware illetve hogy hogyan is kell a frissítést csinálni? Egyébként nagyon komálom a TV-t, még nem sikerült beégetni pedig PC-n szoktam rajta gamelni :) Igaz évente egyszer előfordul hogy kikapcsol de nem tudom ez mi lehet, hozzá se kell nyúlni, távval azonnal ujra bekapcsol. Szoval ezzel nem zavartatom magam :)
Tisztelt Uraim!
Adott készülék hibafelderítésében kérném a segítségeteket.
LG UHD 49UF680V-ZA Firm:04.26.00
Barátom készüléke volt, rám bízta hogy kezdjek vele valamit, pld javítsam meg magamnak. És én el is fogadtam.
Bontva általa volt először, belenézett de nem nyúlt semmihez...
Hibajelenség:
Menürendszer jó, háttér van, hang van, böngésző (statikus tartalmak) van.
Viszont minden, nem a menühöz tartozó képi tartalom a csatolt képek szerint zavaros. Előzmény video is csatolva van, így kezdődött.
Tehát TV-műsor, online video, tesztképek, streaming tartalmak, HDMI-forrás, USB tartalmak mind zavarosak, PIP módban is.
Szeretném kérdezni melyik alkatrész lehet a fő okozója a jelenségnek, mely irányba érdemes elindulni?
Én RAM hibára gyanakszom de ez koránt sem biztos.
Az alábbi panelok laknak benne
MAIN: 4955UF680V LGD EBR81174405
T-CON V15 UHD TM120 Ver: 1.0 PN: 6870C-0535C
Táp: EAX66490501 (1.4) PN: EAY63989201
Kijelző LC490EGE(FH)(M1)
Csatolmányok:
https://drive.google.com/drive/folders/1ArFmpDKqCyRPY1Z7VzHpI3Yt3OfOEMH3?usp=sharing
Kiegészítés: Ha ez nem tervezett avulás akkor micsoda? Hűtöborda gondosan letakarva!
https://drive.google.com/drive/folders/1xOt3gEWaDLXqnkDexraHFJZ0__Ctwr6e?usp=sharing
Tisztelettel:
Horváth Tibor
Szevasztok
Szeretnék kérdezni valamit,hozták ezt a tv térdekes a hibája,hidegen szuperál minden,ahogy melegszik,először megszünik reagálni a távra,kézzel megy minden a menübe,de nagyon gyors lesz a menü,pl a hang osd je egy pillanat alatt fel illetve leszalad,és persze szabájoz is,a menü olyan gyorsan fel ugrik hogy nem is látni,aztán általában kikapcsol,de nem mindig.
Mi lehet ezel,megszalad a kristály frekije,egyenlőre nem mértem semmi feszt,mert még nem szedtem szét.
Ilyen hibám még nem volt.
Sziasztok!
Égetően szükség lenne egy ilyenre! :)
Köszi!
Üdv:
Pityesz