Sziasztok
Segítséget szeretnék kérni, egy LG 43UH610V LED tv kijelző cserében. Hol kapható ilyen 43"-os kijelző. Minden működik, csak a képernyő 3/4 részén sérült a kijelző. Valaki erőteljes ütést mért rá mérgében.
Köszönöm.
Tibi
Szevasztok emberek!
Van egy munkatarsamnak egy ilyen masinaja es azt mondta ,latott v-mi olyasmi videot,h az USB csatijat szoftozassal fellehet eleszteni egyeb multimedias eszkozok kezelesere,mert ugyanis most allitolag csak "szervizeleshez" hasznalhato .
Ha jol tudom akkor egy uj szoftver megoldana a problemat. :)
De saja nem tudom merre talalok ilyesmit hozza!
Ha v-ki tudna a megoldast kerem irja meg .
Addig is koszonet!
P.Laci
Kedves fórumozók!
Sajnos elakadtam egy LG 50PC55 plazma televízió javítása közben és a témában nagyobb tapasztalattal rendelkező fórumtársak segítségét szeretném kérni.
Az említett készülék először csak nehezen kapcsolódott ki, a bekapcsoló gombbal stand-by üzemmódba téve néha magától visszakapcsolódott. Pár hete viszont már nem lehet bekapcsolni. Pár másodperccel a bekapcsolás után kis ciripelés hallatszik, a relé kattan és a készenléti LED 7 zöld villogás után újra pirosra (stand-by) vált. Gondolom a táp-panel letilt, mivel valamelyik vezérlőpanelen rossz kontrol-feszültséget érzékel. Szétszedtem a készüléket (IMG_4370_resize.jpg) és átnéztem púposodó kondik vagy rövidre zárt alkatrészek után kutatva (IMG_4372_resize.jpg), de sajnos nem volt szerencsém. Az előírt feszültségek a táp-panel minden csatlakozójának minden lábán rendben voltak, az AC_DET lábon mért érték sem esett le bekapcsoláskor, tartotta az 5V-ot. Mivel a ciripelés az Y-SUS panelről jött, azt leválasztottam (IMG_4374_resize.jpg) és így a készülék bekapcsolt, de persze a képernyőn csak foltok jelentek meg. Miután visszakötöttem a panelt megmértem a feszültségeket ezen a panelon is és azt találtam, hogy a Z0_SUS_UP nem ugrik fel 0-ról 5 V-ra, mint ahogyan azt a párja, a Z0_SUS_DN teszi (IMG_4403_resize.jpg). Kiforrasztgattam a kondikat, megmértem őket. Ellenőriztem a diódákat és az ellenállásokat is, mind rendben volt. A felső hűtőborda alatt 4 db RJH3047-es IGBT tranyó és 2 db GF2030FC van (IMG_4404_resize.jpg). Nem kis nehézségek árán kioperáltam a bordát (IMG_4405_resize.jpg) és azt találtam, hogy a 4 tranyóból 3 nem működött. Beszereztem hát az új alkatrészeket (IMG_4408_resize.jpg) és összeraktam a panelt. Sajnos a bekapcsolás után csak az változott, hogy az eddigi ciripelés helyett élesebb hangot ad ki a Z-SUS, mielőtt letilt a táp-panel. A hanghatás talán ismerős lehet a tapasztaltabbaknak ezért készítettem egy rövid videót róla: http://videa.hu/videok/tudomany-technika/lg-50pc55-zb-stays-in-board-gf2030fc-igbt-K2Qv1L9apH4OXLFX
Szívesen venném, ha ötleteket adnátok, hogyan haladhatnék tovább a hibakutatással.
Köszönettel,
Laci
Üdv!
A fenti tv áram alá helyezés után relé kattan a feszek egy pillanatra megjönnek majd leáll. Addig jutottam, hogy a tápban ic701-et melegítve a gép szépen bekapcsol és működik. De a következő ki bekapcsolás után megint tilt. Az ic egy MC80f0708MHF13 mikrovezérlő. Került bele egy új amivel a helyzet még rosszabb. Azzal meg se nyekken. Gondolom ebben van valami program ami az újban nincs. Keresnék ilyen ic-t bontottat vagy felprogramozottat.
A táp száma EAY58349601 EAY459544701