Üdv.mindenkinek . Bekapcsol , háttér megy , sötét a kijelző , egy másik mainnal (aminek az állapotát nem ismerem) virít a kijelző rózsaszínben , meg van rajta egy 4-5 cm vízszintes sárga csík . Kijelző hiba lesz ez? Tcont nem látok , a bga 60-70C , mennyire jó ez ?
Sziasztok!
A címben megnevezett készülékhez keresek tápegységet, mivel az eredeti elveszett. A készülék elméletileg hibás (a HDMI nem működik), de addig nem tudom kipróbálni amíg nincs hozzá megfelelő táp. A kérdésem, hogy hátha tudja valaki milyen méretű DC csatlakozó kell ezekhez a készülékekhez? Típusra keresve nem igazán találtam érdemi információt, több méretet is hoznak az oldalak és konkrétan ez a típus nem szerepel sehol ahol kerestem. Talán 6,5x4.4-es lehet.
Ha valaki tudna ebben segíteni az nagyon jó lenne. Sajnos megmérni nem tudom, mert nincs a közelemben a készülék. Ha a HDMI hibára is van javaslat azt is szívesen fogadom, bár gyanítom, hogy a komplett panel csere lenne a megoldás amit szintén nem nagyon lehet beszerezni.
Köszönöm!
Sziasztok!
Érdekes (számomra ismeretlen) jelenségbe futottam bele. Adott a nevezett készülék, amiben main panelt (TP.SIS231.P83) cseréltem.
Rendben is működik minden, míg nem akarom digitális (DVB-C) vételre használni. Olyankor megjelenik a kép és pár másodpercenként újraindulgat a készülék. Minden más forrásról, pl. HDMI, analóg antenna jel, semmi gond. Flash átírva több tartalommal a helyzet nem változik. Mikor "megbolondul" távra/gombokra sem reagál, olyan mintha foglalt lenne az adatvonal.
Arra jutottam, hogy tuner hiba lehet, de hozzá(bb)értők véleményére is kíváncsi lennék. (integrált tuner lévén, cserélni nem tudom)
Köszönettel: Kiss Zoltán
Hiba nem a készülékben, hanem a szolgáltatónál volt.
Hi!
Érdeklődnék, ez csík hiba?
Kösz