Sziasztok!
Behányt az LG W1942S típusú monitorom. Azt csinálja, hogy bekapcsol, kikapcsol. Megjelenik az LG logo eltűnik. Világít a kék led elalszik a kék led. Tehát be-ki-be-ki.:)
Szétszedtem és a tápjában találtam 3 db 470 uF-os kondit ami el volt durranva. Mérve olyan 150 uF-ot mutatnak. Mivel hirtelen nem volt 470 uF-os kondim ezért beraktam a helyükre 3 db 680 uF-ot. Ekkor a kéken világítanak a ledek, (megszűnik a villogás, de a logo már nem jelenik meg) de kép nincs a monitoron. Ami eltér a rajztól, hogy a 22 V helyett 28 V van. Az 5 V az jó. (4.99 V)
Kérdésem, hogy nincs-e valakinek valami ötlete hogy mi lehet itt a gond.
Itt le lehet szedni a monitor rajzát:
http://elektrotanya.com/lg_w1942s_chassis_lm57g.pdf/download.html
Tisztelt Kollégák!
Az ügyfél elmondása szerint először váltogatta a színeket, majd kikapcsolt.
Ezután csak ki-be kapcsolgat 3-4 másodpercenként.PC nélkül is ezt teszi.Ilyenkor teljesem fehér a kijelző, képtartalom nincs.
Tápok stabilak az elkókat a biztonság kedvéért megmértem, mind jó. Mind a 4 cső helyére dugtam másikat.
A cső kimenetek oszcilloszkóppal mérve tök egyformák.A tanya fórumon olvastam, hogy lehet szoftver hiba.
Tud ebben valaki segíteni?
Köszönöm,üdv,kovi
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni a javításhoz, zöldfülű vagyok, de tanulok! :)
A címben említett monitor 100ból 1x indul el, 99 esetben meg sem mukkan, a power led sem. Ha kihúzom a 230ból, akkor a kondik merülésekor villan egyet a power led, és 1%ban ha ilyenkor dugom vissza a 230ba, akkor elindul tökéletesen anélkül, hogy bármit megnyomnék.
Ha megy, a képe jó, és nem kapcsol ki, de volt h egy idő után leállt. Ilyenkor az egész elszáll, nem csak a világítás vagy a kép.
Szétkaptam, ránézésre semmi. A power board primer részen minden OK, de az 5V-os ágon 4.2Vot mértem 12V-oson pedig 14V-ot (nem volt rákötve a logikai panel, csak magában a power panelt mértem).
Kicseréltem az 5V/12V-os kondik mindegyikét, semmi változás.
Logikai panelt rátettem, működés közben mértem, ON-> a powerJEL a logikai panelből nem jön, de a logikai panelen a 3.3V előállítódik (valójában 3.2V). Nincs szakadás a 2 panel között, sőt a bekapcsológomb és a csatlakozó kábelek is tökéletesek.
Eleinte nem gyanakodtam a feszre, mert láttam már olyat h 14V volt a normális fesz, de néztem kapcsolási rajzot, azon 5V és 12V-ot jelölnek. (itt a kapcsrajz: http://monitor.espec.ws/files/lg_color_monitor_flatron_-_l1915s__ch.cl-61_221.pdf ).
Itt pedig képek a power panelről ( http://perme.atw.hu/a.jpg || http://perme.atw.hu/b.jpg ).
Kezdő vagyok, szóval innen nem tudok továbblépni. Ellenőrizgettem a primer részen az ellenállásokat, diódákat, de azok jóknak tűnnek. Ha valami nem működik akkor kitudom mérni, hogy nagyjából hol van a hiba, de ha 5V helyett 4.2V és 12V helyett 14V van, azzal nem tudok mit kezdeni. Olyan mintha a 12-es ágra átszökik az 5-ből egy kis fesz, és ez már épp nem elég/sok a bekapcsoláshoz.
Kérlek titeket, ha van kedvetek, segítsetek ötletekkel, konkrétumokkal. Én pedig elvégzem és visszacsatolok.
Hálásan köszönöm előre is a helpet!
Üdv,
os
Sziasztok. Kellene egy Digilap , ilyen panel ha van valakinek
http://kepfeltoltes.hu/view/111004/F_nyk_p0202_www.kepfeltoltes.hu_.jpg v. http://kepfeltoltes.hu/view/111004/F_nyk_p0201_www.kepfeltoltes.hu_.jpg v. http://kepfeltoltes.hu/view/111004/F_nyk_p0203_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Bocs elfelejtettem oda irni , hogy tft monitor 16:9-es.
Köszönöm!!