Service manuals, schematics, eproms for electrical technicians

LG 60PA6500-TF CHASSIS PA21A

TV - SERVICE MANUAL
Type: (PDF)
Size
13.0 MB
Page
48
Category
TV
SERVICE MANUAL
If you get stuck in repairing a defective appliance download this repair information for help. See below.
Good luck to the repair!

Please do not offer the downloaded file for sell only use it for personal usage!

Looking for similar lg manual?
Advertisements
Document preview [1st page]
LG 60PA6500-TF CHASSIS PA21A service manual (1st page)
Preview of LG 60PA6500-TF CHASSIS PA21A [1st page]
Click on the link for free download!
Document preview [2nd page]
LG 60PA6500-TF CHASSIS PA21A service manual (2nd page)
Preview of LG 60PA6500-TF CHASSIS PA21A [2nd page]
Click on the link for free download!
Advertisements
Please tick the box below to get download link:
  • Also known:
    LG CHASSIS PA-21A 60PA6500TF PA21A 60 PA 6500 TF 21 60PA6500
  • If you have any question about repairing write your question to the Message board. For this no need registration.
  • If the site has helped you and you also want to help others, please Upload a manual, circuit diagram or eeprom that is not yet available on the site.
    Have a nice Day!
  • See related repair forum topics below. May be help you to repair.
Warning!
If you are not familiar with electronics, do not attempt to repair!
You could suffer a fatal electrical shock! Instead, contact your nearest service center!

Note! To open downloaded files you need acrobat reader or similar pdf reader program. In addition, some files are archived,
so you need WinZip or WinRar to open that files. Also some files are djvu so you need djvu viewer to open them.
These free programs can be found on this page: needed progs
If you use opera you have to disable opera turbo function to download file!
If you cannot download this file, try it with CHROME or FIREFOX browser.
Translate this page:
Relevant TV forum topics:
LG 32 LG 3000 - ZA,Chassis LD 84 A _képhiba
Szevasztok! Bekapcsolás után a csatolmányomon látható sávok jelennek meg.Bekapcsoláskor az 1. kép ,majd az idő haladtával a többi egészen a 7.-ig. A T-CON panelen pozíció szám nincs,viszont egy stabon bemenő 34,5 V a kimenő 27,7 V.Van egy 5 R jelű dióda ,a K 15,5 V,az anódján 4,84 V. Azért így adom meg az értékeket,mert ami manuálom van azon nincs T-CON rajz,meg az alalplap sem bőséges. A tapasztalt kollégák segítségét kérem.Lehet ez kijelző vagy T-CON hiba? Az alaplapon a SCALER szerintem túlízzadja magát,60 C felett van. Üdv.,ferenc.
LG UHD 49UF680V-ZA Képhiba (zavaros tartalom) Kiegészítve!
Tisztelt Uraim!
Adott készülék hibafelderítésében kérném a segítségeteket.
LG UHD 49UF680V-ZA Firm:04.26.00
Barátom készüléke volt, rám bízta hogy kezdjek vele valamit, pld javítsam meg magamnak. És én el is fogadtam.
Bontva általa volt először, belenézett de nem nyúlt semmihez... 

Hibajelenség:
Menürendszer jó, háttér van, hang van, böngésző (statikus tartalmak) van.
Viszont minden, nem a menühöz tartozó képi tartalom a csatolt képek szerint zavaros. Előzmény video is csatolva van, így kezdődött.
Tehát TV-műsor, online video, tesztképek, streaming tartalmak, HDMI-forrás, USB tartalmak mind zavarosak, PIP módban is.

Szeretném kérdezni melyik alkatrész lehet  a fő okozója a jelenségnek, mely irányba érdemes elindulni?
Én RAM hibára gyanakszom de ez koránt sem biztos.

Az alábbi panelok laknak benne
MAIN: 4955UF680V LGD EBR81174405
T-CON V15 UHD TM120 Ver: 1.0 PN: 6870C-0535C
Táp: EAX66490501 (1.4) PN: EAY63989201
Kijelző LC490EGE(FH)(M1)

Csatolmányok:
https://drive.google.com/drive/folders/1ArFmpDKqCyRPY1Z7VzHpI3Yt3OfOEMH3?usp=sharing

Kiegészítés: Ha ez nem tervezett avulás akkor micsoda? Hűtöborda gondosan letakarva!
https://drive.google.com/drive/folders/1xOt3gEWaDLXqnkDexraHFJZ0__Ctwr6e?usp=sharing

Tisztelettel:
Horváth Tibor
Eladó hibás,26"-os LCD tv-k (LC7.2E és 26LG300c)
Üdv urak! Tegnap keletkezett nálam 2db 26"-os LCD tv. Szerintem mind2 kijelző hibás. -Az egyik: 26LG300c LG Bekapcs. után vagy felül van 5cm-es kép és alatta sávokban széthullott tartalom,vagy pedig van képe,csak alul 3-4cm-es sávban egy kissé lilásabb. -A másik: LC7.2-es Philips Bekapcs. után homogén szürkés fény,pár mp.után foltokban kékül,erősödik a fénye,majdnem teljesen bekékül,de képtartalom nincsen.Illetve kb 1 percig hagytam így. A 2 együtt 12E Ft,távot sajnos nem kaptam hozzájuk. Ha valakit érdekel szóljon. 0630-987-4053. Bp,Csepel. (Budapest-Békéscsaba közt,valamint BP-Aszód útvonalon tudom vinni őket.) Üdv!
(kínai) Orion T2166MTX-S tévé üzemeltetés közben elhallgatott
Sziasztok! A készülék sorkimenő hibával érkezett. Kb egy hónap alatt ideért Kínából és beépítve két napig üzemeltettem. Ma akartam visszaadni, de a hangja eltűnt. SCART bemenetről a hang eljut a dzsungelIC-ig, és a hangvégfok felé nem indul tovább. Képminta generátorról a keresője megfogja a jelet, és hangot akkor sem kapok. Rajzot még nem találtam róla. A 24C32-es eepromját kivettem, kipróbáltam, újraírtam, az epromégető nem jelez hibát. Üresre írva (fill FF) az OSD angolra vált. A beállításokat megjegyzi. Ebbe szerintem csak a csatornabeállításokat és a hangerő-fényerő-kontraszt stb. értékeket írja. EEPROM nélkül kék képernyőt ad és egy M karakter jelenik meg a képernyő alsó harmadában kicsit jobbra. Billentyűkre ekkor nem reagál. A billentyűzetről időnként hamis feladatot hajt végre. Pl. csatornaváltás helyett hangerőt szabályoz. Aztán újra jól teszi a dolgát. A gombjait kiforrasztva és GND-re forrasztott mérőzsinórral rövidre zárva a kapcsoló helyét is ugyanígy működik. Távszabályzó nincs hozzá. Kukás tévé lehetett, Csótányirtással indult a tisztítás. Minden ötletet megköszönök! üdv. Tropfehérke
Similar manuals:
If you want to join us and get repairing help please sign in or sign up by completing a simple electrical test
or write your question to the Message board without registration.
You can write in English language into the forum (not only in Hungarian)!

E-Waste Reduce