Üdv!
A címben jelzett gép sem távval, sem a gombokkal nem indul. A készenléti, és mindkét eject led világít. A tápok rendben lévőnek tűnnek, mint feszültségre, mint szkóppal vizsgálva. Resetre nem reagál, a kijelző sötét, áramalá helyezve. A HD processzor órajele működik, egyéb " data/clok" jel nem észlelhető. A szervó proci ad ki óra illetve data jelet, a clock jelet földre téve a gép feléled. Innen viszon kikapcsolni nem lehet. Mint a kazettát, mint a cd, dvd lemezt elfogadja, elindítja. Kézzel távval kezeli, a kijelzőn megjeleníti a vcr műveleteket. Viszont sem képet sem hangot nem ad, a kazettát végigjátsza, visszatekeri, kiadja. FM jel nem mérhető, ctl jel van annak megszűnésére a fej, és a capstain motor fordulata változik. A rajzát letöltöttem. Ebben kérnék instrukciókat, a gépet úgy kaptam szeretném megtartani ha teljesen életre kel. Köszönöm a figyelmet!
Sziasztok!
LG BD470Y Video a tv képernyöre azt irja ki,"safe"és egy lakat van alatta.
Hogy lehet menyitni?
Köszi Hege.
Kedves Urak!
A fent nevezett videómagnó halála és újraélesztése (10uF 50V 105C) után ezzel a kijelzéssel köszöntött bármely gomb megnyomása után: SAFE
Tudnátok e segíteni, hogy tudnám kikapcsolni a gyerekzárat? Gondolom ez az.
Köszönettel mindenkinek aki olvasta, és megkülönböztetett köszönet annak aki olvasta és még segíteni is tud, és akar is.
Szent
Sziasztok!
Van itt egy LG video aminek NINCS meg a taviranyitoja, a displayen azt irja hogy: SAFE.
Annyit talaltam rola hogy ez a gyerekzar, eepromot nem talaltam hozza, ures eeprommal meg se nyikkan.
Valamilyen elolapi gombkombinacioval ki lehet-e kapcsolni a gyerekzarat?