Szevasztok!
Van egy LG FLATRON IPS 235 típusú monitorrom,
ami a következő hibajelenséget produkálja.
Működik rendesen,de meg nem határozható(néha
fél óra néha 1 óra) időközönként sötétre vált,majd kb 1
1,5 másodperc után minden helyreáll.
Kérdésem, van e valakinek a hibajelenséggel kapcsolatban
megoldási javaslata.
Minden segítő szándékú hozzászólást előre is köszönök.
Üdvözlettel
ikarosz55
IGAZ NEM VAGYOK GYAKORLOTT FÓRUMOZÓ DE NEM ÉRTEM MI A HIBA EBBEN A FÓRUM TÉMA MEGNEVEZÉSÉBEN?
"FONTOS! Olyan fórum téma nevet válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. Egy lehetséges jó elnevezés
pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2, a tápja nem indul
Az nem elég, hogy pl: "LG LCD-TV" vagy "HP laptop" és hasonlóak. Illetve érdektelen, nem releváns információt se tartalmazzon a cím!
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet.
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el."
Sziasztok !
Van egy fél éves monitorom ami az elmult hetekben már töbször
csinált olyat hogy kikapcsoláskor mikor már nem jőtt jel a vga kartyátol
nem kapcsolt ki. Ilyenkor az egész képernyő fehéren világít pár
masodpercig asztán elsőtétül, majd ismét pár másodpercig világít.
Kikapcsoláskor mikor a pép kikapcsol én az elosztót is ki szokom kapcsolni.
Másnap hibátlanul müködött. Ma is rendesen bekapcsolt, de ujra kellett indítanom a gépet és kikapcsolásnál megint eljátszotta ezt a jelenséget,
de többet nem sikerült bekapcsolnom.
Pontosabban bekapcsolás után megjelenik az LG logo, aztán elsötétül
majd egy kis idő után teljes fehér képernyöre vált és ezt ismételgeti.
Ha kihuzom a VGA kábelt egy kis ablakban kiirja hogy nincs jel és az ablakot
végigmozgatja a képernyön mint valami képernyö védö.
Mivel garanciális men akam szétszedni, csak kíváncsi vagyok találkoztatok
e már ilyen hibával, illetve fehérváron hova vihetném garanciális
javításra? A garancia jegyén nem találtam semilyen szervizcímet.
Köszi.
V.Józsi
Sziasztok.
A fent nevezett monitorom a következő jelenséget mutatja egy pár napja: Bekapcsolás után villan 2-3 -at aztán sötétség kb 20-30 percig, majd egy ki-bekapcs után megjelenik a kép és onnantól már működik.Mindezt eljátssza akkor is ha standby-ból indul és akkor is ha a hálózatba visszadugva indítom.Szétszedtem és láttam 2 púpos elkót(1000u 16v).Kicseréltem az összeset de a jelenség nem szűnt meg.Kétféle feszültséget mértem a sec. oldalon: 14.5V és 4.8V.A szinek jók a fényerő megfelelő és mindenre reagál.Ha valaki már találkozott ilyennel kérem ossza meg a tapasztalatait.Köszönöm.
Üdv.
Most találtam meg ezt a monitort amit tavaly eltettem.A hiba csupán annyiból állt, hogy a tápkondi egyik lábán lévő forrasztás fel volt szakadva.Alig lehetett észrevenni.Mivel sokat állt ezért a kondikat is cseréltem csatlakozókat kitakarítottam és láss csodát.Hibátlanul működik.
Sziasztok!
LG E2342T LED monitor, szétbontva az 5V-os ág terheli le a tápot. Egy APW7302B állítja elő, hát levettem. A lábak gyári forrasztása kritikán aluli, szinte mindegyik el volt repedve - talán ez lett a veszte. A kimenetére adtam külső tápról 5V-ot (1,53A-t vesz fel) így már indul a monitor, megvan a 3,3V is de a LED háttérfény csak villog. Szerintetek kell bele az eredeti IC 340kHz-es 5V-ja?