Sziasztok!
Hozzám került ez a "kis" monitor. Bekapcsolást követően minden rendben levőnek tűnik pár másodpercig, majd a háttérvilágítás leáll és a készülék készenlétre vált.
Az invertert átnézve/mérve nem találtam okot. Viszont amíg működik a gép, mintha gyengébb lenne az egyik oldalon a fényerő. Lehet cső hiba okozza vagy áthúzás/érintkezési hiba... viszont ilyen készülékkel még nem volt dolgom. Igazából az lenne a kérdésem, tudja-e valaki ebben mit alkalmaztak, csöveket vagy "radiátort"? Nem bonyolódnék bele a lebontásba feleslegesen.
Köszönettel: Kiss Z.
Csak érdekességként megjegyezném: szétszedést követően mindegyik csövet ellenőriztem teszterrel. A húsz darab csőnek éppen fele volt elfogadható állapotban. A készülék nem egészen négy éves... nem semmi minőség! Viszont az inverter előtt le a kalappal, mert vélhetően a csövek nem egyik napról másikra mentek tönkre és még meghajtotta őket.
Üdv!
A témában szereplő 19"-os szörny rajzát keresem, szétégett a nyák és vele pár alkatrész is :(, saját monitorom van helyette kölcsönben, remélem az nem jár így... A hiba oka valószínűleg a kora és a rengeteg forrasztási hiba lehetett, egyenlőre ennyit találtam a környező pusztult alkatrészeken kívül.
Köszöntem!
Sziasztok.
A fent nevezett monitorom a következő jelenséget mutatja egy pár napja: Bekapcsolás után villan 2-3 -at aztán sötétség kb 20-30 percig, majd egy ki-bekapcs után megjelenik a kép és onnantól már működik.Mindezt eljátssza akkor is ha standby-ból indul és akkor is ha a hálózatba visszadugva indítom.Szétszedtem és láttam 2 púpos elkót(1000u 16v).Kicseréltem az összeset de a jelenség nem szűnt meg.Kétféle feszültséget mértem a sec. oldalon: 14.5V és 4.8V.A szinek jók a fényerő megfelelő és mindenre reagál.Ha valaki már találkozott ilyennel kérem ossza meg a tapasztalatait.Köszönöm.
Üdv.
Most találtam meg ezt a monitort amit tavaly eltettem.A hiba csupán annyiból állt, hogy a tápkondi egyik lábán lévő forrasztás fel volt szakadva.Alig lehetett észrevenni.Mivel sokat állt ezért a kondikat is cseréltem csatlakozókat kitakarítottam és láss csodát.Hibátlanul működik.
Sziasztok,
Érdeklődnék, hogy valaki ismeri-e ezt az LG Flatron 776FM multimédiás monitort. (képcsöves)
Tegnap cseréltem benne a vízszintes eltérítés tranzisztorát, a gyári Toshiba 2SC5589-et. Mivel ez már nem beszerezhető, így a helyettesítő, a picit többet tudó Fairchild FJL6920 került bele.
A monitor azonnal el is indult, működik is tökéletesen, de a tranzisztor hűtőlemeze iszonyatosan melegszik. Már kb. 10 perc után forró, de konkrétan 30 perc tesztüzem után már megérinteni sem igen lehet. Digitális, kalibrált, tapintós hőmérővel mértem a hűtőlemez hőmérsékletét, így 30 perc üzem után 59 C fok!
Fogalmam sincs, hogy eredetileg is ilyen forrófejű volt-e, de ez szerintem így ebben a formában elég soknak tűnik.
Mindez 20-21 fokos műhely hőmérsékletnél.
Van egy pici 12V-os hűtőbordás ventillátorom, ez tökéletesen elfér a monitor hűtőlemezének az oldalán, a ház itt perforált, tehát friss levegőt szívna. Azon gondolkodtam, hogy ráteszem, csak éppenséggel így állandóan menne, még készenléti állapotban is.
Mivel a monitorban készenlétben is jelen van a 12 volt.
Ezen a hűtőlemezen, még van egy duál dióda és egy tranzisztor is, így nem tudom, hogy mi melegszik jobban a három alkatrészből, de a dióda az biztosan nem, mert az többszörösen túlméretezett a rajta folyó áramhoz képest.
A szervízkönyv, ami itt van a tanyán, 776FM, az tök más. De megvan az, ami a nálam lévő modellhez jó. Ebből csináltam két képet a kérdéses alkatrészekről, amik a hűtőlemezen vannak, és a hűtőlemezről is. Mindkét képen pirossal keretezve. A hűtőlemez is pirossal átrajzolva.
Szóval a kérdésem az az lenne, hogy ez az 59 C hőfok normális ennél a modellnél?
A válaszokat előre is köszönöm!