Üdvözlet!
Segítségeteket kérném a következő hiba megoldásában! Egy kollégám küldte a képet a TV-monitorjáról. Szerintem T-CON vagy kijelző hiba, de kíváncsi vagyok a Ti vélemányetekre, mivel egy ideje már nem foglalkoztam LCD-vel. Szerintetek mi lehet a gond?
Válaszaitokat előre is köszönöm!
Sziasztok!
A fenti típusú monitor tápegysége +25 fokos környezeti hőmérsékletben nem indul.
Nálam a műhelyben +20 fokban nincs vele gond.
Ha egy kicsit megmelegítem, akkor előáll a jelenség a műhelyben is.
A primer oldalon lévő három elkó közül kettőt cseréltem, a puffer elkót mértem és maradt.
Pontos kapcsolási rajzot nem találtam a kapcsolóüzemű tápegységről.
A gépkönyv fent van, de hiányzik belőle a tápegység rajza.
Mi szokta okozni az ilyen jellegű hibát az ehhez hasonló tápegységekben?
Valamelyik aktív alkatrész, esetleg ellenállás megnyúlása, vagy SMD kondi hőmérséklet függő hibája?
Üdv.: Kumi
Sziasztok!
Behányt az LG W1942S típusú monitorom. Azt csinálja, hogy bekapcsol, kikapcsol. Megjelenik az LG logo eltűnik. Világít a kék led elalszik a kék led. Tehát be-ki-be-ki.:)
Szétszedtem és a tápjában találtam 3 db 470 uF-os kondit ami el volt durranva. Mérve olyan 150 uF-ot mutatnak. Mivel hirtelen nem volt 470 uF-os kondim ezért beraktam a helyükre 3 db 680 uF-ot. Ekkor a kéken világítanak a ledek, (megszűnik a villogás, de a logo már nem jelenik meg) de kép nincs a monitoron. Ami eltér a rajztól, hogy a 22 V helyett 28 V van. Az 5 V az jó. (4.99 V)
Kérdésem, hogy nincs-e valakinek valami ötlete hogy mi lehet itt a gond.
Itt le lehet szedni a monitor rajzát:
http://elektrotanya.com/lg_w1942s_chassis_lm57g.pdf/download.html
Sziasztok!
A segítségeteket kérem ennek a monitornak a javításában. A rajza itt is megtalálható, azt már letöltöttem.
A monitoron időnként "eltűnik" a VGA kábelen érkező jelből a piros szín. Azonban az OSD menün belül, illetve ha kihúzom a monitorból a VGA kábelt a teszt ábrában ilyenkor is jó a kép, csak a szgép jeléből hiányzik. Ez elég rendszertelenül, van amikor órákig jó a kép, van amikor egész nap rossz.
A fenti monitor néhány éve már volt egy szerelőnél, aki kicserélte a színvégfok IC-t, mivel szerinte ez volt a hibás. Valójában semmit nem változott, visszavittem. Átnézte mégegyszer és azt mondta hogy szerinte képcső hibás.
Most megint elővettem, jó lenne a műhelyben a szgéphez, viszont így eléggé kellemetlen használni. Próbáltam már másik gépen, több VGA kábellel is, a hiba biztosan a monitoron belül van. Még nem szedtem szét, próbáltam a VGA csatlakozót mozgatni, finoman megütögettem :) a burkolatot, ezek nem segítettek. Abból kiindulva, hogy a menü és a teszt ábra hibátlan, szerintem a képcső és a színvégfok is jó.
Mit lenne célszerű átnéznem, esetleg más is találkozott már lyen hibával, széria hiba esetleg.
Köszönöm előre is a segítségeteket.