Sziasztok!
Privileg (AEG) Procomfort 8440 időszakos ki-be kapcsolgatás. Sokszor olyat produkál a gép hogy mosás közben mintha elmenne az áram, eltűnik minden a kijelzőről, megáll egy másodpercre, csippan egyet és újra megy tovább. Ezt eljátsza kb 30szor és vagy továbbmegy vagy E61 hibát ír (mintha egyszer ES4 hibát írt volna, de erre nem emlékszem pontosan). AEG tesztprogramot indítva minden funkció működik. Mikor a hibát produkálja mozgattam a kábeleket nem-e kontakt hiba okozza, de nem reagált, ugyan úgy ki-be kapcsolgatott. Lekapcsoltam egyből ez után, áttettem centrifuga programra ott is ki-be kapcsolgatott, tehát fűtőszál hibára sem tudok gondolni. Szigetelésvizsgálóval kimérve jó amúgy. Van mikor rendesen lefut egy program rajta. Talán inkább a hosszabb programokon csinálja. EWM1000 panelos, nem látok rajta relé forrasztás hibát, kondik is jónak tűnnek.
Van tippetek esetleg?
Köszönöm előre is.
Üdv.: G.
Sziasztok!
A címben említett mosógép úgy került hozzám,hogy nem indult a motor,csak búgott.Kicseréltem a panelon az egy mikrós kondit.Így már elindult,de akadozva.A motor forgórésze leégett.Kicseréltem a motort,de így is centrifugára állítva egyenetlenül jár.Jobbra-balra forogva is ezt teszi.Elindul,de mintha visszaesne folyamatosan a gerjesztés,"hullámozva" 400-as fordulatra állítva is nagyon finoman hallani,hogy a fordulat periodikusan csökken,majd visszaáll.A relék forrasztási pontjait átforrasztottam.
Van valami tippetek,hogy ezt mi okozhatja?
Üdv: Tivi
Sziasztok.
Egyszerű kondenzációs INDESIT szárítógépről van szó.
Első hiba volt hogy nem fűtött.
Hővédő visszanyomása után szépen elkezdett fűteni 2300w felvétellel.
Itt jött a másik hiba hogy nem kapcsol ki a fűtés, 95c körűl a belső tér levegő hőmérséklete.
Forgás irány váltásnál pár másodpercre jól le tudja kapcsolni a fűtést.
2db ntc értéke jónak mérve (100k, 50k)
Vezetékezést, elektronikát átnézve hibát nem találtam.
Gondolom megadott hőmérséklet után át is kéne váltani 1150W fűtésre.
Mi lenne a normális szárítási hőmérséklet?
Mi okozhat túlfűtést?
Üdv Mindenkinek.
Egy electrolux akkus porszívóhoz kellene rajz, vagy egy kis segítség.
Tipusa: CT120N (ZB2902), szervíz kódja: PNC 900 165 571.
Az lenne a gondom vele, hogy ha nagy fokozaton használom 15 mp után lekapcsol, alacsony fokozaton nincs semmi gond vele úgy több mint egy fél órát is elmegy kefével együtt. Akkut kb fél éve tettem bele újjat.
Előre is köszönöm a válaszokat vagy a rajzot hozzá.
Üdv: Laci