Üdv mindenkinek!!
A fent nevezett monitorral vagyok egy kis gondba.A monitor kb 4 éves.
A hiba jelensége:nem kapcsol be (a vissza jelző sem jelez semmit). A táp értékek közül az +5V megvan stabilan DE a másik tápérték nem tudom hogy +18V-nak nem sok?Rajz szerint +16V-nak kell lenni.Lehet a 18V csinálja a galibát ?Ha igen akkor mi okozza ezt a magasabb feszt? A válaszokat hozzászólásokat előre is köszönöm !!!!
Sziasztok!
Behányt az LG W1942S típusú monitorom. Azt csinálja, hogy bekapcsol, kikapcsol. Megjelenik az LG logo eltűnik. Világít a kék led elalszik a kék led. Tehát be-ki-be-ki.:)
Szétszedtem és a tápjában találtam 3 db 470 uF-os kondit ami el volt durranva. Mérve olyan 150 uF-ot mutatnak. Mivel hirtelen nem volt 470 uF-os kondim ezért beraktam a helyükre 3 db 680 uF-ot. Ekkor a kéken világítanak a ledek, (megszűnik a villogás, de a logo már nem jelenik meg) de kép nincs a monitoron. Ami eltér a rajztól, hogy a 22 V helyett 28 V van. Az 5 V az jó. (4.99 V)
Kérdésem, hogy nincs-e valakinek valami ötlete hogy mi lehet itt a gond.
Itt le lehet szedni a monitor rajzát:
http://elektrotanya.com/lg_w1942s_chassis_lm57g.pdf/download.html
Sziasztok,
idekerült egy ilyen monitor. Az a baj, hogy az OSD néha átvált valami ismeretlen( szerintem nem is létező) nyelvre, melynek következményeként úgy néz ki a képernyő mintha különféle nagyságú négyzetekkel lenne telepingálva. Szerintetek kínozzam üres eeprommal? Vagy nem is eepromhiba?
(Valami szoftverezésről olvastam az előzményekben).
KÖsz.
Üdv.
Tamás
Sziasztok!
Az asztali gépemen Samsung SyncMaster 940N monitort használok.A gép bekapcsolásakor rögtön indul,követhető a BIOS futása és a Windows betöltése.Folyamatosan jól működik.Kaptam egy LG Flatron W2234S monitort.Vele az a gondom,hogy csak a Windows betöltése közben kapcsol be,ezután folyamatosan jól működik.Másik két gépen kipróbálva ugyanez a probléma.A VGA és a DVI kimeneten ugyanez a helyzet.A másik két gépen is jól indulnak az LCD monitorok.(Videoseven és LG)
Köszi a segítséget: kisember!