Sziasztok!
A fenti LIdl-s töltő (akcióban féláron vásárolt) úgy néz ki, eszi az akksikat. Néztem a töltését, rövid ideig ráad 1A töltőáramot, majd kis szünet. Ez kb 0,8 töltés és 0,2sec mérés.
Az normális, ha töltés közben az akku feszültsége meghaladja az 1,5-1,8V-ot is az akku állapotától függően?
Azt még nem mértem meg, hogy hány voltnál gondolja úgy, hogy fel van töltve az akku. A saját márkás Tronic aksikból már egy párat ragyásra töltött, viszont a VARTA akkukkal nem tapasztalom sem a feszültség ekkora emelkedését, sem az állapotromlást.
Üdv: Jácint
Sziasztok!
Van egy inverteres LG klímám ami kommunikációs hibával megállt. Jobban megvizsgálva, a kültéri egység szerint F27es hiba, azaz a PSC hiba, azaz (Prospective short circuit (PSC) fault error; current to inverter compressor between
AC and DC converter circuit is too high) . A szervízrajz egyértelműen rámutat azokra az alkatrészekre amelyek hibásak lehetnek
és mérés után, valóban hibásak, zárlatosak is.
Ennek az áramkörnek a szerepére nem tudtam rájönni, mivel az AC L és az AC N hálózati feszültséget az egyik greatz irányítja és megy is tovább a inverter felé a másik greatz híd árama pedig egy IGBT. hez csatlakozik, mellyel a híd +,- polusait lehet" zárlatba" kapcsolgatni? Ez valami fázisjavító áramkör lehet, vagy mi a fene? A TLP251 egy optócsatolós meghajtóval van kivezérelve az IGBT, az optocsatolót meg a processzor vezérli a PSC on-off jellel.A tárgyalt áramköri részt pirossal jelöltem. Segítségeteket köszönöm előre is!
Üdv!
A csatolt képen látható fejhallgató szárvezetője széttörött. Hogyan lehetne ezt jól megjavítani?
A torott_burkolat.jpg-n látható a feladat.
Amik eszembe jutottak, mint lehetséges megoldások:
- ALU ragszalaggal körbetekerni, ha nem nyúlik a szalag
- vékony drótot körben beleolvasztani a műanyagba. Plomba drót lenne szerintem a legjobb a bordázottsága miatt.
- szögletes acélgyűrűt ráhúzni
Pillanatragasztót, epoxit elvetettem, szerintem hosszabb távon széttörnének.
Ami a nehézséget adja: olyan NDK-s megoldást valósítottak meg, hogy a latkep.jpg-n piros nyillal jelölt csavarfej kapaszkodik bele a nyíl végén látható fülbe. Kb 0.5-1 milliméter műanyag tágulás esetén a csavar feje kiugrik a kapaszkodó fülből és annyi.
Ehhez hasonló "ötletességgel" a Wartburg ajtónyitó mechanizmusában találkoztam, de az nem prémium termék volt.
Bármi ötletet örömmel veszek!
Update: újabb képek, tores_reszletes1,2
Sziasztok
Kérdezném a nálam tapasztaltabb kollégákat:
Tavaly home made felszereltünk :
3 db 36V/280W-os napelemtáblát PARALEL kapcsolásban , hozzá egy sima PWM töltésszabályzót : "24V 30A Napelem töltésszabályzó vezérlés automata átkapcsolás LCD kijelzővel"
1 db 3 fázisú 500W-os szélturbinát . Szabályzó: "Modell i 700 / 24V "(ista breeze)
Mivel a boltban azt mondták, hogy a 2 töltésvezérlő "simán" paralel ráköthető a 2 db sorosan kapcsolt 12V akkura , egyetlen kikötéssel, hogy csak az akku közvetlen kivezetésénél köthető össze!
Így is tettünk, vastag vezetékek, olvadóbiztosító stb...
Annyi "fejlesztés" lett hogy egy-egy sönt lett betéve a töltésvezérlő "+" ágakba 30A-es ampermérővel , és egy kapcsolóval ellenőrizhető a NAP/SZÉL aktuális töltőárama.
A kérdésem : (igazándiból csak megerősítés kellene) , hogy ha a NAP süt , tölt a napelem pl. 10-15A-rel, átkapcsolva a szél töltésére NEGATÍVBA MAJDNEM KICSAVARODIK AZ AMPERMÉRŐ MUTATÓJA. ?! Azt gondolom, hogy a szél töltésszabályzó 24,xxx volt akkufeszültség felett "ELEKTRO-MÁGNESESEN" DC FESZÜLTSÉGGEL FÉKEZI a szélgenerátort. Ez az áram jelentkezik negatívban az ampermérő ellentétes kitérése?
Viszont ez fogyasztás az amúgy is szűkös akkukapacitásból. Vagy rossz lehet a szél töltésszabályzó? Tudom, hybrid töltésvezérlő lesz a megoldás, de talán "menthető, okosítható" lehet ez a rendszer is.
Köszönöm válaszotok.
Üdv
Szabi