Sziasztok!
Ma hozták ezt a monitort, hogy nem működik. Bekapcsolva a logó bejön, utána kéri a kábelt. A gépre kötve nincs kép, csak a led villágít, ha szét húzom akkor megjön a kábel hiány felírat. A monitort megint összekötöm a hiba ismétlődik, lehúzott T-con kábelel is ez a helyzet. Mi lehet szoftver, vagy cső?
Egy L204WT típusú LCD monitor érkezett javításra, az alap hiba, hogy össze-vissza működött / nem működött a tulaj szerint. A PCB panelon a szekunder oldali kondik (1000uF-osok) púposak voltak. Csere után a táp megy, csak képet nem ad. Stnd-by-ból indítva háttérvilágítás van, a led sárgáról kékre vált, LG logo megjön, majd Power Shaved felirat után Stnd-by-ba áll, pedig lóg rajta a sz.gép. Lehet, hogy a kis video-panel is elszállt?
A video-panel típusa:
L194/L204W
EAX30599302(0)
Chassis:LM57G
Ha lenne valakinek tapasztalata, ötlete? Bontásból a panel, vagy beszerzési forrás?
Köszi! Üdv:fridiszerviz
Sziasztok!
Lenne itt egy LG T710B monitorom ami nem kapcsol be. Szétszereltem és azonnal feltűnt, hogy a C774-es (160V 47uF) számú kondi kifüstölt ezt kicseréltem de továbbra sem semmit nem csinált. Elkezdtem mérni a panelen és rábukkantam egy meghibásodott mosfetre (Q719). Ezt is kicseréltem. Így már ad némi jelet magáról. A zöld led pislogni kezd és a panelen lévő relé ki be kapcsolgat.
E probléma felderítésében kérném a segítségeteket.
Előre is köszönöm a válaszaitokat!
Ebből a rajzból dolgozom: http://data.manualslib.com/pdf2/42/4183/418212-lg/t710bh.pdf?44d2aecc759ad522a05cc82a9da81737
Sziasztok!
Bekapcsoláskor 90%-a képernyônek tele vízszintes csíkokkal, majd lassan fogynak a csíkok és kb 5 perc múlva tökéletes a kép.
De mihelyt rezolucióváltás (vagy kikapcs-bekapcs) azonnal csíkos megint csak most gyorsabban fél perc alatt eltünnek.
Fújtam meleggel-hütöttem is a scalert meg a t-cont de nem érzékeny rá.
Van 2db próba lcd panelem, de nem barátkozik egyik sem ezzel scalerrel (függôleges oszlopok lesznek), így nem tudom t-con vagy scaler lapon keressem a hibát. Hôlégfuvoval atfujtam mindent de szerintem nem kontakthiba lehet, az elkókat ESR-rel mind átmértem és mind jó.
Probáltam müködés közben kihuzni a flet kábelt ami a scalert összeköti a t-connal, és azonnal visszadugtam de egybôl csíkos jelenség lett. Igy a t-conra gondolok, de nem vagyok benne biztos hatha csak valami adatmegszakadás miatt ujraindul a scaler.