Hello.A fent emlitett házimozi erösitöben véletlenszerüen ki-be kapcsolgat a védelem.Valamikkor tökéletesen müködik,de van amikkor 2 mádodpercenként katog a védelem relé,és a kijelzö is elsötétül.Ötleteket kérnék,hátha már járt valaki igy.Eddig visszaolvasva csak táphibákat találtam a forumon.Kösz.
Sziasztok!
Került hozzám egy összvér, egy LG lac m0510 egy m2500-as előlapjával. A szervízdoksi szerint az alaplap tök ugyan az, csak a processzoron van 6 darab opciós dióda (D401 - D406), ami meghatározza a típust. Az viszont, hogy melyik típusnál hol kell lenni a diódáknak, nem derül ki. Tudna ebben valaki segíteni?
(csatolt képen a diódák helye)
Megoldás: 3-4-5
Üdv: Jácint
Sziasztok!
Mi nap került hozzám ez a kis jószág!
A Hiba jelenség az hogy néma (hangügyileg), minden más rendben üzemmel.
Kapcsolási rajzot megtaláltam de nem lettem okosabb.
Kimértem a tápvonalakat minden fesz. rendben van. Vagy van valami amit nem néztem?
Találkozott már valaki ilyesmivel?
Üdv!
A címbeli készülék kb. 2 éves. Ugyan LG néven fut, de a belső egységei kivétel nélkül Sony gyártmányúak.
Bekapcsoló gomb megnyomása után végtelenített "Please Wait" felirat fogad, ezzel a gombbal ki is tudom kapcsolni. A többi vezérlő gombra nem reagál. A rendszerhűtő ventilátor hol felpörög, hol nem. A vezérlő panelt tápláló negatív tápágak ~1 V-al, míg a +14 V ág ~2,5 V-al mutat kevesebbet a panelra írt értéknél, míg az 5,5 V-os ág rendben van. A D-osztályú végfok tápja egy különálló tápoldal, külön trafóval, ott a +24 V szintén rendben van.
Tudom, hogy még fiatal a készülék, de találkozott már valaki ezzel a típussal? Ez valami széria hiba lehet, vagy egyedi eset?
Köszi