Nagyon megkoszonném annak, aki tenne fel, egy LANEY LG 12 /kombo/ szervízkonyvet. Elore is koszonom...
Sziasztok!
A fenti gépben a spindle motor nem indul el. Ha az ajtókapcsolót zárom, a traverse motor beviszi a pickup-ot középre, lézerfény van, a lencsét próbálja fókuszálni, de a lemezforgató motor nem indul. A motorra (elektronikát leválasztva) 5V-ot adva az mindkét irányban szépen forog. A pickup végállás kapcsolót megpucoltam (200R körüli értéket mértem zárt állapotban, most 0,1-0,2R). A +5V és a +6,3V a CD panelen megvan. A motorokat és a fókusztekercset vezérlő KA9258BD IC-re gyanakszom (lehet tévesen), de erről meg nem találtam adatlapot.
Hirtelen nincs több ötletem. Tudnátok segíteni, mit érdemes még megnézni? (Jó minőségű SM van itt fent a Tanyán.)
Köszönettel:
Gyula
u.i.: Ja, Mindenkinek Boldog Karácsonyt!
szerk: Megnéztem a panelon, az IC típusa helyesen KA9258D. Erről van adatlap. Jól sejtem, hogy ha a 9. lábra feszültséget adok, a motornak el kellene indulnia? Ha igen, mekkora feszültséget adjak ide? Esetleg áramkorlátozó ellenálláson keresztül?
hi.
a fenti házimozi kb 10 perc üzem után olyat tesz, hogy elnémul.
csak a hangja megy el -minden más funkció müxik.
bármelyik bemenetet használják a jelenség megvan.
kikapcs-bekapcs és utána megint szól néhány percig.
van valakinek tapasztalat ezekkel???
Üdv: egon
Sziasztok.
Szerintetek javíthatóak lehetnek ezek a hibák?
Ha bekapcsolom zúg vmi a mélyládában. Bluetooth és wireless kapcsolat nem működik, a csatlakozás Jack csatlakozóval. A hangprojektor részében az egyik hangszóró halkabban szól.
Mi okozhatja ezeket a hibákat?
Várom a válaszotokat.
Köszönöm.