Sziasztok!
LG F4DV910H2S
Mosó-szárító gép dobbordája nincs a helyén, mozog. Egy csavar tartja. Cseréje csak úgy lehetséges, hogy a dobot kiszedem? Régebben cseréltem már mosógépen bordát, ahol a szivattyúhoz csatlakozó gumicső levétele után hozzá lehetett férni a csavarhoz. Ha van vmi tapasztalat, azt megköszönöm!
Megoldás: Az első 3 borda csavarja hozzáférhető az alsó gumicső levételével, a hátsó 3 db borda csavarjához csak úgy lehet hozzáférni, ha kiszedjük a dobot.
Szevasztok!
Adott a LG WD-80264NP típusú mosógép, melynek erősen úgy néz ki, hogy motor baja van. A jelenség az volt, hogy nem forgatta dobot némi amperszag kíséretében.
Az ékszíj eltávolítása után, teszt üzemben is csak akadozva és zajosan működött.
A motort kiszereltem és némi porcicától eltekintve semmi kórós elváltozás nem volt észlelhető. A szerviz könyvben szerepelt az álló tekercsek ohmos érték tartománya, azokat le ellenőriztem.
Szénkefék akadálytalanul mozognak a fészekben, noha itt némi elszíneződést láttam.
Takarítás után visszadugtam a csatlakozót és újra kipróbáltam. A motor erőtlen és zajos. és a szénkefék fel forrósodtak 20-30 másodperc alatt.
Ez a motor javítható-e vagy kuka?
Ha javítható, kit kell keresni?
Kollégám megbízásából keresek Budapest XX. kerületében (Kispesten) Pelgrim tűzhelyhez hozzá értő, korrekt szerelőt.
Jó éjszakát az Uraknak! A fenti gép néha működik, néha nem indul, és a relék kattognak, a tápja meg "rohad". Túrta egy szerelő, majd megadta a telefonszámom a tulajnak, hátha én... Nos, jelenleg úgy ahogy megy a gép, miután kiiktattam a zavarszűrő kondiját. Előtte mértem a hálózati delejt, amikor döglődött, akkor a digi műszer néha ÖTSZÁZ voltot mutatott. Azaz valami gerjed, ami kiakasztja a műszert. Oszcilloszkóp nem volt nálam. Elvittem a panelt Dr. Merzához. Visszaadta, hogy nála hiba nem jelentkezett. Nyilvánvalóan nem a zavarszűrő a rossz, csak hozzáalakítottam a gépet a hibához. Most is baromkodik, a motorrelék néha indokolatlanul kapcsolgatnak, azaz bizonytalan a cucc. A hiba máról holnapra lett, nem volt átmenet. Fos kínai motor van benne. Netán az? Látott már ilyet valaki?