Sziasztok!
Nem találom eme diódának a helyettesítőjét: S3V81
LG 47LF65Z (ch=LD75A)lapos tápjában van, a pozíció száma: D601
A graetz híd és a 150 mikro 450v között van. A kondi totál zárlatos lett, ezért halt meg a dióda.
Ha volna egy rajz vagy megtudnátok mondani a paramétereit azt megköszönném.
Valakinek lenne esetleg bontott az is érdekelne.
Üdv: Jani
Sziasztok!
Nevezett készülék stby-ból nem indul, ha indítom a LED elhalványul és mintha a táp felől halk ciripelő hangot adna és ennyi, valami miatt letilt és a LED ismét teljes fénnyel világít.
Egyenlőre pár gyanús alkatrészt átmértem de hibásat nem találtam, az elkók is jónak tűnnek csak a CRT-n cseréltem a 4,7u 250V-osakat.
Esetleg típushibát tud valaki erről a TV-ről, vagy valami tipp?
Üdv.
Sziasztok belefutottan ebbe a rettenetbe amit eddig kideritettem a táp ic SSC3S921 a táp indul,inditja a pfc-ét felugrik 415v-ra abban a pillanatban leesik a pfc fesz 300v-ra majd ujra és ujra megkisérli az indulást.Ahogy nézem a táp ic adatlapját szerintem sok a 415v igy overload majd reset és kezdi ujból.Sajnos rajzot nem igazán találok róla a pfc ic-én olvashatatlan a tipus.8pin-es de hogy mi az rejtély.Valakinek nincs-e tippje mi lehet? A szitázás szerint a mainra 13,2v menne de csak 8v körül tudok mérni,ugyanakkor a led drájver fesz 360v van.A trafó ugyan az(egy trafós) az ssc kapcsolná készenlétből üzemire+a pfc-is ő inditja ezt meg is teszi.Ezért gyanakodok a pfc körre.
Sziasztok!
A tárgybeli monitor-tv firmware problémával kűzd. Tej fehér a kijelző és a verzió szám sétálgat jobbra-balra (V3.09.0). Ugyan ezzel a hibával hoztak 1 hete LG M2262D-PCL.BEUVLUP monitor-tv-t azon (V3.19.09 verzió szám sétálgat.Ja és semmire nem reagálnak.Mainbord cserét persze hallani sem akar a gazdájuk.Természetesen! És már 4 évesek. Lehet ezekre frissítést küldeni valahogyan? A segítséget előre is köszönöm.
Üdv!