Sziasztok!
Elektronikával foglalkozom, de hűtőgépekhez nem értek, típusismeretem nincs. Van egy LG GR642AVP felülfagyasztós hűtőszekrényem. Nyár óta van a jelenlegi helyén. Azt vettem észre, hogy a fagyasztó részben csak -8fok van ~18 helyett. Sima hűtő részén tökéletesen tartja a beállított hőmérsékletet. Minden anyagot letöltöttem hozzá, de PCB-jén még nem méregettem, a hőmérsékleti szenzorokat. Lehet triviális dolog okozza a jelenséget. jelenleg 10 fok alatti helyiségben van. A hűtőszekrény alig megy. A service anyagok között van hibaelhárítási útmutató is, de olyan 'verzió' nincs benn, hogy külön a fagyasztó részel gond lenne, de ambient temperature-re felhívják a figyelmet mindenhol a hűtési anomáliáknál. Lehet nálam is ez a gond?
Üdv!
Lenne ez a gép.
Már küzdött a tápjával valaki.
Annyit csinál, hogy a proci mellett villog a piros SMD led, de a bekapcsoló gombra nem reagál.
EBR89171707 és EBR79583457 panel van benne.
Hasonló nyomógombot cseréltám már más gépben , mert hol bekepcsolt, hol nem.
A kezelő is ki van öntve, mielőtt kibányásznám, van valakinek tapasztalat hasonlóval?
Kösz
Segítséget kérek .Van egy LG WD 8021C jelü aut.mosógépem ,nem fűti fel avizet.A fűtőbetét jó,az Ntc jónak tünik mérés szerint ,de nem fűt folyamatosan mos.Avezérlőpanel kivan öntve mvalami műgyantával
ezért semmit nem tu dok mérni. :jajj:
Sziasztok!
A 2012-ben itthon vásárolt szépséghibás LG GB7138PVXZ típus számú No Frost, alul fagyasztós hűtőszekrényünknek tönkre ment a felsőrész leolvasztó fűtőbetétje, legalább is a hiba kód és a mérési eredmények alapján ezt állapította meg az LG hűtőszerelő szakember. Én kértem, hogy akkor cserélje ki, de azt válaszolta, hogy ezt az alkatrészt már nem gyártják, és raktáron sem tartják.
Amióta ez a probléma fenn áll, a hűtőt 4 hetente kell kikapcsolni fél napra, hogy az evaporátoron keletkezett jégtömböt letudjam olvasztani, amihez persze előtte teljesen ki kell pakolni a felsőrészből minden élelmiszert ami természetesen romlandó (azért is tartjuk azokat hűtőszekrényben).
Mivel már nem lehet kapni ezt az alkatrészt, elhatároztam, hogy egy másik típusú fűtőbetétet fogok beszerelni a régi helyére, ami teljesen független lesz a hűtőszekrény elektronikájától. Külső áramforrásból fog feszültséget kapni olvadó biztosítékon keresztül amit egy kiskereskedelemben kapható időzítő kapcsoló fog be és ki kapcsolni. Miközben a hűtőszekrényt is egy ugyanolyan időzítő kapcsoló fog ki és be kapcsolni ilyen sorrendben például:
22:00 1. időzítő kapcsoló: hűtőszekrény KI
22:01 2. időzítő kapcsoló: fűtőelem BE
22:16 2. időzítő kapcsoló: fűtőelem KI
22:17 1. időzítő kapcsoló: hűtőszekrény BE
Ahhoz, hogy ezt a kényszermódosítást végheztudjam vinni, szükségem lenne néhány műszaki adatra ezzel a típusú hűtőszekrénnyel kapcsolatban:
A gyári fűtő elem teljesítménye és az azt működtető feszültség?
A komputer milyen időközönként (valahol a neten egy Samsung hűtőgépről azt olvastam, hogy naponta egyszer) és hány percig végez leolvasztást?
Az angol nyelvű javítási kézikönyv meg van hozzá, úgy emlékszem, hogy innen töltöttem le, abból csak azt tudtam megállapítani hogy diagnosztizáláskor 220 V-ot ad a vezérlő elektronika a fűtőelemnek.
Mit gondoltok az ötletemről, kivitelezhető?