Sziasztok
A tárgyban szereplő tv HDMI kábelét menet közben csatlakoztatták. Azóta nem minden készüléket lát, pl a kábeltv-s box hibátlanul üzemel az xbox csak csökkentett felbontással hajlandó képet adni. Első körben szoftwert szerettem volna frissíteni hátha megoldja, de az Lg oldalán nincs hozzá. Találkozott már valaki ezzel a hibával, mi lehet a megoldás?
Köszönöm
Balázs
Sziasztok!
A LG 42PC1R tápegység javításában kérnék segítséget, sajnos táp részről rajzot nem találtam.
Gazdája szerint nehezen lehet bekapcsolni - nálam egyáltalán el sem indult.
Távirányító/bekapcsológombra csak a relé kattan, se Va se Vs se 5V-ja nincs. Primer kör kiskondiai mérve jók (púposat nem találtam), de cseréltem semmi változás. Olyan mintha valaki cserélt benne régen párat a szekundernél. Ilyet még nem javítottam. Olyan mintha a PFC rész (ICE1PCS02) halott lenne. Tápja multiméterrel kb. 5V-ra megy fel 1 pillanatra, szkóppal kb 10V-nyit olvastam le. VSENSE-n a feszültség 0,9V nem változik relé kapcsolásra (3db 250Kohm nem szakatt); GATE kivetetésen semmi szkópon egyenlőre csak DC állásban.
Relé által kapcsolva a pufferja kb.300V-ra töltődik (leválasztó trafóm 100W-os) miatt kicsit kevesebbre részletesebb mérés miatt evvel is meg közvetlenül hálózatról ugyanúgy nem indul. Lehúzva a Z-sus és az Y-sus paneleket a tápról külön-külön és mindkettőt semmi változás. Porcelán tokozású ellenállásokat jónak mérem.
Pár fotót csatolok a LG plazma 6709900019a.jpg netről szedtem teljesen hasonlít - a többi a készülékről van.
Segítséget előre is köszönöm, makittib.
Üdvözlet mindenkinek!
A címben említett tv készülék képe el van mosódva,hang jó.Találkozott már valaki ilyen problémával,mi lehet a probléma,merre keresgéljek?Előre is köszönöm.
http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=364IMG_20170909_121347.jpg
http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=356IMG_20170909_122021.jpg
http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=385IMG_20170909_121654.jpg
Üdv:Mitu
Sziasztok!
Segítséget kérek, mi okozhatja ez a hibát? Hogyan lehet javítani? Vagy kukába vele?
Hang OK, háttérvilágítás OK.
A képernyő kékesszürke, kicsit vibrál. Mindössze csak a felső 2 cm-en jó a kép. Állítólag 1-2 órás üzem után egyre nagyobb felületen jó a kép.
Üdv.