Sziasztok!
Firmware-t keresek, elfelejti időnként a csatorna beállítást.
A legújabb verzióval érkezett (Version 03.50.14)
Hivatalos oldalon nincs másik.. Hátha tud valaki letöltési forrást egy frissebb változatra.
Köszönöm,Üdv, kovi
Sziasztok! Van egy LG 37LH7020 tipusu lcd televiziom,melynek a kijelzöje betört. Kijelzö tipusa:FULL-HD LC370WUD-SBT1 ha valakinek lenne bontásbol és eladná legyen szives értesitsen. Üdvözlettel:lantal
Üdv Mesterek! (Megoldva , megfelelő spi tartalommal)
A fenti készülék úgy érkezett hogy stbyból be lehetett kapcsolni , de csak annyi életjelet adott hogy a led átváltott kékre majd néha vissza pirosra 1-1 sec-re . Próbáltam több flashtartalmat bele kevés sikerrel. Az egyikkel végre elindult, ment a háttér is, képet is adott és a szervíz menüben be is tudtam állítani az lvds módot . Így már jó a kép csak fejjel lefelé áll. Arra nem találtam módot a sz.menüben hogy megfordítsam. A remonton találtam elméletileg hozzávaló dumpot , csak nem tudom letölteni ponthiány miatt.
https://remont-aud.net/dump/lcd_pdp_tv/blaupunkt/blaupunkt_32_147l_gb_5b_hbkup_eu_shassi_main_board_tp_msd309_bp85_c12415/380-1-0-59758
Ha valakinek van hozzávaló tartalma és segítene azt nagyon megköszönném.
Üdv.
Tisztelt kolegák,
a címben megadott plasma tápegység reléjei csak kattogtak amit megszüntettem és most a PSU feszültségei mind OK. Sajnos a tulaj órákhosszat kattogtatta abban a reményben, csak felélLed, de úgylátszik a CTRL ez megunta. Most bekapcsol, hang van, kép nincs. A P31 LVDS konektoron a jel látható, minden csatornán, de a többi csatlakozón amelyek az Y,Z,X-susra vezetnek már nincsen semmi. Az ami nem tisztázott számomra az MP2212 SMPS szerepe, ugyanis, mekkora feszűltségnek kell lennie a C76-os elkón. Jelen esetben 1.13V van és a szkópon a fojtótekercsre bemenő jel alakja és amplitúdója látszik, 2V és 1uS-os beállításban. Az elkó ESR mérésre jó. Az MP2216-ra 5V-os táp jön. Ami gyanus az az, hogy a gyári adatlap szerint, mert a CTRL kapcsolási rajza nincsen meg, az FB osztóban 50k és 10k van megadva ami 5V kimentet rezultál. A CTRL-en meg 45k és 10k van, ami ugyan kb 5V-ot kellene, hogy produkáljon, de akkor mi a logika, ha már 5V-al táplálom. Ha a C76-on a fesz 1.13 és az OK, akkor definitív búcsú a modultól. AMi még felhívta a figyelmemet az, hogy a D1 LED meg sem villan, a többi hasonló modulokon mindig valami életjelet ad. A CRTL modul tipusa:
BOARD:50R1_60R1_CTRL
EAX61300301
Ha valakinek bármilyen ötlete van előre köszönöm a segítséget.
Üdvözletem