Sziasztok.
Fennakadtam e hiba láttán s nem igazán van már ötletem mi lehet..
Néha be-be villant ez a háló,de most már olyan maradt
Képet mellékelem.
Ha valakinek lenne ötlete azt megköszönném.
üdv
Üdvözletem Tisztelt fórumtársak..
Egy LG 32LB550B típusú led tvben a képernyőn megjelentek fehér foltok de a tv rendesen működik tehát van képe...
A kérdésem az lenne hogy a tápegységben lesz a hiba vagy a ledsorban lévő ledek kezdenek meghalni?
Nem nagyon van még tapasztalatom LED tvkkel azért is kérdezek :)
A válaszokat előre is köszönöm..
Sziasztok!
Az adott tv nem kapcsol be ,a relé kattogtatás után visszadobja készenlétbe.
A tápegységet megnézve rendben találtam a kinevezett feszültségek megvannak.
A hiba forrását az Y modulban találtam meg amibe 4db 30F123 (GT30F123), és 1db FDA59N25 felségjelzésü alkatrészek zárlatosak.
A készülék tökéletesen indul egy kölcsön kapott y modullal ,ami típusszámban megegyezik , de verziószámban tér el. A készülékben lévő y modul 1.3-as verziószámú, a kapott meg 1.2-es,amibe csak 1db 30F123 alkatrész van.
Nézegettem a 30F123 , és a 30F124- es adatlapját , a két alkatrész paramétereik tekintetében megegyeznek kivéve a Vce(sat) feszültséget. A 30F123-nak 2,1V míg a 30F124-nek 2,3V.
A kérdésem a következő lenne. A30F123 tipusú IGBT lehet- e helyettesíteni mással Pl:30F124-gyel vagy valami mással? Vagy inkább próbáljam meg beszerezni a 30F123 -as alkatrészt?
A válaszokat előre is köszönöm.
Üdv mindenki! Lenne egy fent nevezett plazma tv hibás müködéssel. Áram alá helyezve bekapcsolható de a main boardja nem rendesen müködik. Tápon lehuzott csatiknál minden fesz megvan. Rádugott csatlakozókkal egy 5V-os feszültség bekapcs után visszaesik 3.5V körülire. Lehetséges hogy ez miatt nem indul a main board illetve nem teljesen 100 százalékkal megy hibásan müködik gombokra nem reagál?
Köszönöm a tanácsokat.