Sziasztok
Kellene nekem egy olyan mainboard, amin 2 db LVDS csati van, vagyis FullHD 100Hz-es kijelző ment rá. Tudom, a samu nem gyárt ilyet, de mégis volt ilyen készüléke egy kis panel közbeiktatásával. Olyan is jó lenne (persze egyben).. A Philips és az LG gyártott ilyet. (pl pfl8404. vagy LH5000). Másféle is ok.. Ha valami extrém típusról van szó, jó lenne hozzá az infrapanel is..
Köszi
Sziasztok!
A fenti gyönyörűség érkezett hozzám. A hibajelenség, a bekepcsolás kissé macerás, ki be dugdos. Ha bekapcsolt, a kép tunerről szalad, majd 20 perc után megáll, és félkörösen csikozódik. AV-ről HDMI-ről tökéletes!
Segítségetek előre is köszönöm!
Leiszt Jani
Szisztok!
Jött hozzám eme remek csoda ami tekercs zárlatos.Először
sorkimenő hibára gyanakodtam,de aztán rá kellett jönnöm a tekercs
felől jön a bűz,pedig a sorkinak jobban örültem volna :)
A tekercs típusa E59373,sajna pont a lágyvasmag alatt égett meg
a tekercs,de lebontottam és sajna javíthatatlan ívet húz.
Tudtok valakit akinek lenne ilyen bontott tekercse??V
Vagy foglalkozik a javításával??
Köszi mindenkinek!!
Jani
Sziasztok!
Véleményetekre lennék kíváncsi. Adott a tárgyi tévéből 3db teljesen egyforma. Mindegyiket hibásan vettem, nem kapcsoltak be, ysus és zsus panel javítás után működnek. Nem egyidőben szereztem őket. Az első került a dolgozó szobába, egy kisebb philipset váltott. Már az elején feltűnt, hogy bizonyos csatornák kockásodnak, hol durvábban hol csak épphogy. Korábban a Philips nem csinált ilyet. Tarr kábel tv van, hívtam is az ügyfélszolgálatot, kijöttek a szervizesek, felmásztak az oszlopra méregetni, majd a padláson folytatták, végül kicseréltek pár koax csatlakozót. Mérték a műszerükkel a bejövő jelet, néha felugrott 1-1 tüske, azzal egyidőben jöttel a kockák is. Ilyenkor a jel minőség leugrott 98%-ról 60% körüli értékre. A tüskék még a zöld mezőben voltak, azt mondták ez nem probléma, egy jó tévének ezt ki kell tudnia korrigálni. Abban maradtunk, hogy hoznak egy set-top boxot. Így is történt, a kockásodás megszűnt mivel a tunert kikerülve hdmi-n keresztül jött a jel.
Majd érkezett a második ugyanilyen tévé ami ugyanúgy kockásodott. Ez a tévé váltotta a nappaliban lévőt, kértem még egy boxot, probléma elhárítva. DE! Beesett egy harmadik ilyen tévé. És ez bizony nem kockásodik. Egy kicsit sem.
A kérdés, hogy ez a tuner rész hibája? A tuner ugye az alaplapon van. Érdemes nekiállni megkeresni a hibát vagy teljesen esélytelen a dolog? Sok energiát nem tervezek belefektetni a dologba, inkább csak a kíváncsiság hajt. Az írás közben jutott eszembe, hogy a fw verziót nem néztem még meg. Lehet érdemes lenne egy frissítést csinálni, persze csak akkor ha különbözik.
update: közben megnéztem a fw verziót, egyforma. De jó régi. Megpróbáltam frissíteni a legújabbra, de amint elkezdené másolni a pendrive-ról a szoftvert "Ismeretlen hiba" ugrik fel és a frissítés meghiúsul. Tovább nem mertem próbálkozni nehogy levélnehezéket csináljak a tévéből.
Üdv.. nils