Üdv.
Ha a fenti mocsihoz valakinek ha van SM-ja legyen olyan szíves küldje el nekem.
A sortranyó zárlatos volt, a táp csak "cuppogott".Tranyócsere után elindul a táp, de nagyfesz nincs, demagnetizálás nincs, halott szegény.
Igaz gépre nem tettem rá, de 1 pillanatra gép nélkül is indulnia kellene.
LED se világít.Várom a tippeket.Sehol semmi?Nem találkoztatok ezzel a moncsival?
Attila
Üdv mindenkinek!
Egy olyan problémával szembesültem,mint még eddig soha.Egy LG Flatron L1919S monitorról van szó.A felkapcsolást követően a képernyő azonnal fehér.Kis időre elsötétül,majd ismét kifehéredik és igy is marad amig el nem kapcsolom,függetlenül attól hogy számitógépre van-e kötve vagy sem.
Volt már valakinek ilyen esete?
Sziasztok,
Érdeklődnék, hogy valaki ismeri-e ezt az LG Flatron 776FM multimédiás monitort. (képcsöves)
Tegnap cseréltem benne a vízszintes eltérítés tranzisztorát, a gyári Toshiba 2SC5589-et. Mivel ez már nem beszerezhető, így a helyettesítő, a picit többet tudó Fairchild FJL6920 került bele.
A monitor azonnal el is indult, működik is tökéletesen, de a tranzisztor hűtőlemeze iszonyatosan melegszik. Már kb. 10 perc után forró, de konkrétan 30 perc tesztüzem után már megérinteni sem igen lehet. Digitális, kalibrált, tapintós hőmérővel mértem a hűtőlemez hőmérsékletét, így 30 perc üzem után 59 C fok!
Fogalmam sincs, hogy eredetileg is ilyen forrófejű volt-e, de ez szerintem így ebben a formában elég soknak tűnik.
Mindez 20-21 fokos műhely hőmérsékletnél.
Van egy pici 12V-os hűtőbordás ventillátorom, ez tökéletesen elfér a monitor hűtőlemezének az oldalán, a ház itt perforált, tehát friss levegőt szívna. Azon gondolkodtam, hogy ráteszem, csak éppenséggel így állandóan menne, még készenléti állapotban is.
Mivel a monitorban készenlétben is jelen van a 12 volt.
Ezen a hűtőlemezen, még van egy duál dióda és egy tranzisztor is, így nem tudom, hogy mi melegszik jobban a három alkatrészből, de a dióda az biztosan nem, mert az többszörösen túlméretezett a rajta folyó áramhoz képest.
A szervízkönyv, ami itt van a tanyán, 776FM, az tök más. De megvan az, ami a nálam lévő modellhez jó. Ebből csináltam két képet a kérdéses alkatrészekről, amik a hűtőlemezen vannak, és a hűtőlemezről is. Mindkét képen pirossal keretezve. A hűtőlemez is pirossal átrajzolva.
Szóval a kérdésem az az lenne, hogy ez az 59 C hőfok normális ennél a modellnél?
A válaszokat előre is köszönöm!
Sziasztok!
Az asztali gépemen Samsung SyncMaster 940N monitort használok.A gép bekapcsolásakor rögtön indul,követhető a BIOS futása és a Windows betöltése.Folyamatosan jól működik.Kaptam egy LG Flatron W2234S monitort.Vele az a gondom,hogy csak a Windows betöltése közben kapcsol be,ezután folyamatosan jól működik.Másik két gépen kipróbálva ugyanez a probléma.A VGA és a DVI kimeneten ugyanez a helyzet.A másik két gépen is jól indulnak az LCD monitorok.(Videoseven és LG)
Köszi a segítséget: kisember!