Üdv! Van egy 8 éves LG MS-197H típusú mikrónk. Nagyon elégedett vagyok vele, 8 év alatt semmi baja nem volt , szépen kiszolgált minket.
Sajna két hete elromlott. Nem melegít semmit.
Nem tudom érdemes e vele foglalkozni, lehet e mérni benne valamit.
Ha esetleg valaki eligazítana megköszönném!
Sziasztok!
Elektronikával foglalkozom, de hűtőgépekhez nem értek, típusismeretem nincs. Van egy LG GR642AVP felülfagyasztós hűtőszekrényem. Nyár óta van a jelenlegi helyén. Azt vettem észre, hogy a fagyasztó részben csak -8fok van ~18 helyett. Sima hűtő részén tökéletesen tartja a beállított hőmérsékletet. Minden anyagot letöltöttem hozzá, de PCB-jén még nem méregettem, a hőmérsékleti szenzorokat. Lehet triviális dolog okozza a jelenséget. jelenleg 10 fok alatti helyiségben van. A hűtőszekrény alig megy. A service anyagok között van hibaelhárítási útmutató is, de olyan 'verzió' nincs benn, hogy külön a fagyasztó részel gond lenne, de ambient temperature-re felhívják a figyelmet mindenhol a hűtési anomáliáknál. Lehet nálam is ez a gond?
Sziasztok,
nevezett mikrosütőm elkezdett normális használat mellett szikrázni (egy bögre vizet szerettem volna melegíteni benne, előtte kb. félórával még rendesen megmelegítette a kaját) és égési nyomok jelentek meg az előtte lévő "lemezen". Leszedtem a magnetron előtti lemezt (papír, csillám??) és látom, hogy a hengeres sugárzó rész kivan "égve" ( megolvadt fém felület apró szétfröcskölt fémgömbökkel) , gondolom ez okozta a szikrázást.
Mi okozhatta ezt? Ha kicserélem benne a magnetront (neten találtam hozzá alkatrészt), akkor vajon rendben lesz, vagy ez valami más hibának az eredménye és a cseredarab is tönkre megy?
Sziasztok!
LG DirectDrive F1495BD 12kg-os mosógép túl sokáig "centrifugálál". Félórás gyors programon próbáltam többször is. Ruha nélkül hibátlanul lefut minden a kiírt idő alatt, viszont ruhával csak a centrifugálásig van minden rendben. Mikor a centrifugálást kezdi kb. 18-20 perc van vissza, de 15 percen körülbelül 20-30 percet elszórakozik. Néha áll, néha pörget egyet-kettőt jobbra-balra, mintha helyezgetné a ruhát de nem pörög fel. Aztán egyszer csak gondol egyet (kb 20 perc múlva), ereszt be valamennyi vizet (nem értem cenrti szakaszban miért), az idő is rendben elkezd csökkenni 15 percről és rendesen kicentrizik és végez. Próbáltam kevesebb ruhával is. Lehet ebben valami súlyérzékelő ami miatt ruhával megbolondul? Annyit észrevettem még hogy öblítés végén mikor felpörgeti kicsit "hupog" a dob, gondolom mikor még nagyon sok víz van a dobba. Szétszedtem a dobot, hátha van benne valami, de teljesen tiszta. Cseréltem lugszivattyút, hátha nem nyomja ki rendesen a vizet és emiatt nem pörög fel időbe, de semmi változás. Dugulás nincs a sem a csőben, sem a gépben. Ilyen géppel még nem volt dolgom, ebben fixen van az üst, úgy van kialakítva hogy csak a dob mozog.
https://www.youtube.com/watch?v=MCofmDdluuU
Valakinek ötlete?
Üdv.: G.