Sziasztok! Anyóséknál (illetve itthon is) ki lett tisztítva tegnap a klíma beltéri, bekacsolni nem lehetett utána, csak a beltérin lévő kapcsolóval. A délelőtt folyamán próbáltam, egyetlen egyszer sikerült be illetve kikapcsolnom a távval. Elem új és jó a távban, az infra is villog, ha nyomom a gombokat. A klíma ledjeinél van a vevő egység, de azt úgy néztem, hogy zárt, nem tud belefolyni semmi. Merre keressem a problémát? Köszönöm!
Sziasztok!
A 2012-ben itthon vásárolt szépséghibás LG GB7138PVXZ típus számú No Frost, alul fagyasztós hűtőszekrényünknek tönkre ment a felsőrész leolvasztó fűtőbetétje, legalább is a hiba kód és a mérési eredmények alapján ezt állapította meg az LG hűtőszerelő szakember. Én kértem, hogy akkor cserélje ki, de azt válaszolta, hogy ezt az alkatrészt már nem gyártják, és raktáron sem tartják.
Amióta ez a probléma fenn áll, a hűtőt 4 hetente kell kikapcsolni fél napra, hogy az evaporátoron keletkezett jégtömböt letudjam olvasztani, amihez persze előtte teljesen ki kell pakolni a felsőrészből minden élelmiszert ami természetesen romlandó (azért is tartjuk azokat hűtőszekrényben).
Mivel már nem lehet kapni ezt az alkatrészt, elhatároztam, hogy egy másik típusú fűtőbetétet fogok beszerelni a régi helyére, ami teljesen független lesz a hűtőszekrény elektronikájától. Külső áramforrásból fog feszültséget kapni olvadó biztosítékon keresztül amit egy kiskereskedelemben kapható időzítő kapcsoló fog be és ki kapcsolni. Miközben a hűtőszekrényt is egy ugyanolyan időzítő kapcsoló fog ki és be kapcsolni ilyen sorrendben például:
22:00 1. időzítő kapcsoló: hűtőszekrény KI
22:01 2. időzítő kapcsoló: fűtőelem BE
22:16 2. időzítő kapcsoló: fűtőelem KI
22:17 1. időzítő kapcsoló: hűtőszekrény BE
Ahhoz, hogy ezt a kényszermódosítást végheztudjam vinni, szükségem lenne néhány műszaki adatra ezzel a típusú hűtőszekrénnyel kapcsolatban:
A gyári fűtő elem teljesítménye és az azt működtető feszültség?
A komputer milyen időközönként (valahol a neten egy Samsung hűtőgépről azt olvastam, hogy naponta egyszer) és hány percig végez leolvasztást?
Az angol nyelvű javítási kézikönyv meg van hozzá, úgy emlékszem, hogy innen töltöttem le, abból csak azt tudtam megállapítani hogy diagnosztizáláskor 220 V-ot ad a vezérlő elektronika a fűtőelemnek.
Mit gondoltok az ötletemről, kivitelezhető?
Jó éjszakát az Uraknak! A fenti gép néha működik, néha nem indul, és a relék kattognak, a tápja meg "rohad". Túrta egy szerelő, majd megadta a telefonszámom a tulajnak, hátha én... Nos, jelenleg úgy ahogy megy a gép, miután kiiktattam a zavarszűrő kondiját. Előtte mértem a hálózati delejt, amikor döglődött, akkor a digi műszer néha ÖTSZÁZ voltot mutatott. Azaz valami gerjed, ami kiakasztja a műszert. Oszcilloszkóp nem volt nálam. Elvittem a panelt Dr. Merzához. Visszaadta, hogy nála hiba nem jelentkezett. Nyilvánvalóan nem a zavarszűrő a rossz, csak hozzáalakítottam a gépet a hibához. Most is baromkodik, a motorrelék néha indokolatlanul kapcsolgatnak, azaz bizonytalan a cucc. A hiba máról holnapra lett, nem volt átmenet. Fos kínai motor van benne. Netán az? Látott már ilyet valaki?
Sziasztok.
Egyszerű kondenzációs INDESIT szárítógépről van szó.
Első hiba volt hogy nem fűtött.
Hővédő visszanyomása után szépen elkezdett fűteni 2300w felvétellel.
Itt jött a másik hiba hogy nem kapcsol ki a fűtés, 95c körűl a belső tér levegő hőmérséklete.
Forgás irány váltásnál pár másodpercre jól le tudja kapcsolni a fűtést.
2db ntc értéke jónak mérve (100k, 50k)
Vezetékezést, elektronikát átnézve hibát nem találtam.
Gondolom megadott hőmérséklet után át is kéne váltani 1150W fűtésre.
Mi lenne a normális szárítási hőmérséklet?
Mi okozhat túlfűtést?