Udv!!!! a munkatársam ugy döntött 30euroért megveszi ezt a kis Marshall ládát,csakhogy bekapcsoláskor kiderült,hogy be sem kapcsol. Persze hozta is hozzám. Segítségeteket kérném,valami tippet a javításhoz. Elöre is köszönöm. Stanley
Olvastad?
Válaszd ki a megfelelő fórumot, majd adj neki címet és írd be a kérdésed.
A téma címe tartalmazza a hibás eszköz márkáját és típusát. Szintén tartalmazza röviden a problémát.
pl: ACER AL1711 monitor képernyője 5 másodperc után kikapcsol
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet!
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el.
Rajzot, service manualt, jobbra a "Keresem/WANTED" doboz "KATT IDE" gombján keresztül kérj!
A cím javításánál, lehettél volna kreatívabb! Javítottam.
Hi,
My column Marshal Acton 2 , is dead . Power suplyy is it ok ... 18 V , but not light and not power on.
I need some help, and i try to find schematic !
Do tou can help-me ?
Best regards
Sziasztok!
Soha életemben nem terveztem magamtól hangfrekvenciás erősítőt, de már néhány cikk/könyv megfordult a kezemben ami ezekkel foglalkozott. Azt tudom, hogy milyen megfontolásokkal alakítják ki a különböző fokozatokat az erősítőkben, ám a leírásokban mindig a végére hagyják a teljesítmény fokozatot és állandóan elsikkad az emitter ellenállások kérdése, sose láttam magyarázatot, hogy az adott erősítőben miért pont akkora az emitter ellenállás értéke (a teljesítményt értem). Én szerencsés tulajdonosának mondhatom magam egy (azaz két) ilyen hangfal-erősítőnek (http://elektrotanya.com/grundig_aktiv-box_40_50_sm.pdf/download.html) ebben pl. egyáltalán nincsenek is emitter ellenállások mégsem tapasztaltam, hogy bármi gond lenne a hangjával. Tehát miért jó az erősítőben az emitter ellenállás egyáltalán, azt leszámítva, hogy zárlat védelemnek használják a rajta eső feszültséget.
Sziasztok!
Tulajdonképpen nem csak ide tartozik, de egy mikrofonerősítőnél találkoztam a dologgal:
két teljesen egyforma SMD IC áramkörében találkoztam két-két ilyen feliratú SMD ellenállással: 01X. a négy ellenálláson négyféle értéket mértem: 10ohm, 400ohm, 800ohm és 20kohm. Azt gondoltam, hogy mivel leginkább nyúlni szoktak az ell-k, a legkisebb a legvalószínűbb, meg a szám is erre utalhat. Én még soha nem találkoztam ilyen jelzéssel, de lehet, hogy csak azért, mert újszülött vagyok (60 éves). Mindegyiket 10ohm-ra cserélve jó lett az erősítő. De még egy kis ráadás: találtam benne 01A, 59A, és 69X jelzésű ell-kat is. Tud ezekről valaki valamit?
Üdv
Attila