Sziasztok!
Adott ez a tv, vagyis ugyan ilyet kaptam mint a linken:
http://jean-pierre.mbeck.ch/loewe_calida84.html
Belül még ez volt a cimkén: Loewe 8730/ A2
Neten keresgéltem, mert a címkéje kopott, amit én olvasgattam sasszinak az valami 110 0 20, de túrva túrva a világhálót, ez lesz az:
TV LOEWE CALIDA 84 Q2000 (110Q20)
Tehát 110Q20.
Visszafutási csíkos, mosódott kép, stb. gondolván ne szivassam meg magam, leggyorsabb rámérni a csőre. Hátlap le, de a cső címke leesett, viszont nem philips, ebből következik szinte tuti jó a cső. Jó is, olyannyira, hogy ilyen brutál állapotú csövet még sosem láttam.
Félek attól, hogy a digibox döglik benne.
Loewe szakik kérek szépen 5letet. Hogy mikor lesz időm mélyebben beletúrni, az még kérdés.
Üdv és köszi!
Pityesz
Sziasztok
Egy ismerősöm reggel meglepett a fenti tv javítási lehetőségével. Szokásos jelenség, bekapcs, led felvillan nem indul. Gondolván nem egerészek vele, gyorsan előszedtem a cserélendő kondikat. Kicserélem, nem indul, táp ic csere nem indul. Akkor most mérek, gondoltam hátha nem a szokásos baja van. Első mérésre kiderült, hogy rossz a hálózati kapcsoló. A baj ott kezdődött, hogy ott ült a tulaj, aki avval kezdte szerinte (csak) a kapcsolója rossz.Ezért meg kellett kérnem szaladjon el a boltba cigiért. Tehát a mérésnek benne kell lenni a rutinba, attól függetlenül, hogy az utolsó 20-25 tv-hez csak kondi és páka kellett.
Üdv
Üdv Mindenkinek!
Holnap megyek ki egy ilyen tv-hez, a tulaj elmondása szerint össsze ment a kép 4-5cm fekete keret van körbe, magyarul kisebb lett a kép. A szinek meg minden jo. Találkozott már valaki ilyen hibával, de szerintem a halyszinen ugysem tudom javitani el kell hoznom szép nagy dög tv.
Köszönöm!
A hibát a C0531 2n7 1600v kondi szakadása okozta a sortranzistor kolektorán!
Sziasztok mindenkinek. Ha tudtok segítsetek. Van /volt/ egy Loewe Aconda 9381 ZW
tv-m. Sajnos a képcső bemondta az unalmast, a feljavítás is csak egy fél évig volt megoldás. Ha valaki tud segíteni használt, bontott képcső ügyben /Philips/
W76ERF031XO44, vagy ezt helyettesitő darabbal kapcsolatban. Örömmel fogadok bármilyen okosságot.