Sziasztok!
Müködik szépen ez a tv ,de ha távval kapcsolom ki,a fütés világit a képcsöben de a tv kikapcsol amugy! De van hogy ugy viselkedik,hogy ha távval kapcsolnám ki,egy pillanatra kikapcsol,elmegy fény kép minden,és 1 másodperc mulva visszakapcsol magától szóval ilyesmik vannak vele! Kondi hiba lehet ez? és ha igen akkor hol merre keresssem?
Üdv:Sparco!
Szevasztok!
Ez a Q2100 ch-s készülék képcső cserés volt még tavaj.Az eredeti: A68 ESF002X43 volt. Helyébe A66 EAK552X44 kerűlt. Akkor az eltérítésben annyi hiba maradt (mai napig),felső részen néhány viszafutási csík.
Most újra elővettem és próbáltam a fókusz állítást. Azt tapasztaltam, ha leveszem annyira ,hogy a kép elmegy és lassan tekerem vissza,mielőtt a kép meg jelenne,bejön a felső részen a képen látható viszafutás,de mintha ez egyben visza hajott lenne.Tovább tekerve beugrik a kép aminek a felső részén (csak sötét képnél és szélesvásznú képnél) látható a 2-2 fehér és piros visszafutási csík.
Tapasztalt kollégákat kérnén,hogy lehetne ezt meggyógyítani?
Bocs a hosszú leírásért.
Köszönöm.
üdv:Géza
Szép napot (estét) mindenkinek!
Megtaláltak egy Loewe Aconda 9381 TVO tip. tv-vel.
Először raszter hiba volt, de a harmadik bekapcsolás után csattant egyet és most már kijön a nagyfesz a sorkimenőből.
A rajta levő cimke szerint 1372.9006A az eredeti. A világháló szerint HR8471 a megfelelője.
Érdeklődni szeretnék van-e valakinek ilyen és ha igen mennyiért.
További minden jót mindenkinek!
Majzinger
Sziasztok!
Került hozzám egy LOEWE Contur 1670Z TV, sortranzisztor zárlattal. Előzményt semmit nem tudok. Rajzot igazából nem találtam hozzá, amin a sorvég rajta lenne. A sorvégben a 8,4nF-os impulzus kondenzátor lába ki volt égve, a másik lába meg rögtön törött volt.
Cseréltem a kondit, /mérve 8,6nF/ és a sortranzisztort. A kép megjött, valójában minden működik, de a sorméret talán 2-2 cm-el kisebb a kelleténél. A sortranzisztor nem melegszik különösen, langyos. A sortápfesz 140 V körül van.
Feltételezem, hogy a hiba előtt jó volt a sorméret, és a hiba után már nem lehetett a szerviz módba lépni. Az én kondimat próbáljam növelni? Próbáljak a szerviz módba belépni, és ott állítani?
Köszi.
Üdv: formasu