Segítséget érnék tapasztalt impulzus üzemű tápegység javítással kapcsolatban .
Adott egy 400W-os táp a fenti készülékben.A kapcsirajz fent van a tárban, .
A táp felrobbant egy picit zenélés közben.
Cserélve lett 2 db SPW17N80c3 Fet, segéd tápban TOP122P Ic, annak a
D11 soros betáp diódája 1N4007 re, annak a 4,7uF/450 V-os kondija ami pupos volt
A primer táp negatívjában 4db 0,047 ohm 1W-os 2db sorba-2db párhuzamosan / figyelő ellenállás / amit az UC3854Bn Driver Ic figyel/ ezek elpárologtak szétrobbantak,pótoltam huzal ellenállással,mivel nem kapható kereskedelmi forgalomban az ellenállás,kivéve,ha megrendelek 5000 db-ot.
Javítás után indulás 100w-os izzóval sorbakötve,rendesen elindul, kimeneti táp ,ami a végfokhoz megy +- 19V a +-50-50 volthoz képest rendben megvolt,mivel csak fél amperral hajtottam.
Izzót kivettem , a táp elindult, rendben megvolt minden feszültség de kattogott a táp, semmi nem melegedett.
kikapcsoltam , rámértem az alkatrészekre és a segéd táp D11-soros betáp diódája újra zárlatos lett.
A segéd táp IC-je állítja elő az UC3854Bn 12,5V-os tápját.gondoltam rossz az UC3854Bn ,Fet nékül ,
szkóppal mértem az UC3854BN kimenetét és 154Khz frekin dolgozik az IC és ha a visszacsatoló optocsatoló kimenetén változtatom
a visszacsatoló bementét, / imitáltam a segéd tápfeszeket külső tápokka / nem akar az UC3854 kimenetén a kitöltési tényező,vagyis a nyitvatartási idő változni csak,ha a megfigyelt figyelt 50V-os táp pontosan 50V-ra feltekertem,akkor azon a határon 50,1V-nál leáll az UC3854Bn kimenete,de nincs impulzus szélesség változás, de amikor a határon van ,akkor a freki lemegy 30-40 Khz re.
Nem merem betenni az új FET-eket,mert mindig a két párhuzamosan kapcsolt FET-ek közül mindig csak a T1 Fetet teszi zárlatossá.
Hogyan próbáljam meg beállítani,hogy jó legyen ?
Előre is köszönöm segítségeteket !
Már többen kérték, hogy javítsd ki a címet, mert ez nagyon trehány!
A moderátor figyelmeztetését negligálni rossz ómen! 10 nap pihenő, hogy fel tudd dolgozni az információt!
Sziasztok! Adott 2db Zeck PT5 végfok. A rajza megtalálható itt a tanyán. Hoztak 2db-ot javítani. Elmondásuk szerint 4db üzemelt egy kis keresztmetszetű hosszabbítón, ami valószínűleg a halálukat okozta. A 4-ből 2 szinte egyszerre állt meg. Biztit kiverte. Elhozták, bizti helyére tettem egy 100W-os 230V-os izzót és úgy próbáltam indítani. Az izzó világít teljes fényerővel, tehát valahol bibi van. Lehúztam a végfok panelok tápsaruit, de még így is, tehát valahol a táp részen lehet gond. Nem húz meg a lágyindító reléje sem. Lágyindító panelon lévő munkaellenállások és a vele sorban lévő varisztor jó. Dupla primeres a trafó, 2x 1,6 ohmot mérek rajta. Táppanelon a 2 diódahíd jó. Ezen a panelon vannak még a pufferek és a ventilátorok vezérlése, valamint a segédtápok. Egyelőre azt szeretném elérni, hogy a táp menjen, aztán lehetne nézelődni a végfok paneleken, hogy ott esetleg mi szállt el, de most így nem igazán tudom merre induljak el. Lágyindító elvileg jó, de mégsem húz meg a relé és nagy az áramfelvétel. Esetleg besült volna a relé trafó zárlat miatt? Na de mind a két végfoknál? A 2x1,6ohm primer ellenállást elég kicsinek tartom. Tanácstalan vagyok.
Üdv!
Segítséget szeretnék kérni a címben említett Sony STR-DE485E házimozi erősítő javításához!
Egyik haveré a készülék, és leginkább a digitális bemenetet használta eddig rajta. Azt mondta, hogy amikor épp 5.1-es jelet küldött rá elhallgatott pár csatorna. Először még helyreállt kis időre, aztán már egyáltalán nem szólt az analóg bemeneteken sem. Fejhallgató kimenet is teljesen néma. A kijelzőn semmilyen hibát nem mutat.
Először a bemenetválasztó IC-re gondoltam, ami a fő panel alján van, mert korábban találkoztam már olyannal, viszont annak a tápja okés, nem is melegszik, szóval ezt a lehetőséget egyelőre jegeltem. Persze ettől még lehet hibás...
2 problémát találtam benne eddig:
- az egyik, hogy a tuner tápja teljesen elszállt! +27V-ott kapna az első stab. IC, ami 10V-ra szabályozná ezt le, majd jönne a következő, ami 3,3V-ra. Erre a 2 feszültségre van szüksége a tunernek. A gond ott van, hogy az a 27V valamiért 40V-on áll, a 2 stab. IC-t kilőtte. Hidegek, és minden lábukon ez a 40 V jelenik meg. Gondolom a tunernek vége, de ez végül is nem olyan nagy gond, csak gondoltam leírom ezt is, hátha van valami köze a nagyobbik problémához.
- a másik, hogy a végfokokat hajtó előerősítők pár perc alatt megfoghatatlan hőmérsékletre melegednek, de mind a három! 2db NEC PC2581V típusú van benne és egy STK350-230 típusú. Érdekes lenne, ha egyszerre lenne hibás mind. A fő tápfeszültség mondjuk megvan, 48,5V mindkét oldal (pozitív és negatív is), de a service manual 53V-ot, tehát itt is lesz valami gubanc, feltételezem, az előbbi IC-k nem a semmiért melegszenek. Ami plusz érdekes, hogy a NEC IC-k lábain a service manualban megadott értékeket mértem.
A végfok tranzisztorokat mértem, nem zárlatosak, a köztük lévő 2x0,22 Ohm-os ellenállások értékei megfelelők.
Jelenleg itt tartok. Amit majd megnézek, hogy leválasztom a 3 végfok-meghajtó tápját, hogy úgy felmegy-e 53V-ra a tápfeszültség!? De tényleg fura, hogy mind a három annyira melegszik, kétlem, hogy normális lenne.
Bármilyen ötletet szívesen fogadok :R
Sziasztok a következőben szeretném a segítségeteket kérni.Vásároltam használtam 2db reloop rcd 900s dj cd lejátszót(itt az oldalon megtaláltam a kapcsolási rajzát is).A problémám a következő lenne használat közben véletlen szerüen a zene megugrik pedig tele a buffer.Valamint volt már arra is példa hogy a tracknél egy bizonyos időnél megáll a lejátszás track ujra indít és megint megáll ugyanott a buffer pedig tele van kiveszem a cd-t vissza teszem akkor nem áll meg.Találtam a hq-nál hozzá kompletten mechanikát fejjel együtt rendeltem és a probléma sajnos ugyan úgy megmaradt.Olvasgattam fórumokban hogy sokaknak volt ugyan ien problémája de még garancia időn belül és a zajban orvosolták is.Kérem ha valaki tudna nekem segíteni azt nagyon megköszönném