Üdv a fórumnak.
Adott ez a szkóp. Már kiderítettem, hogy több cég is forgalmazta, pl a Conrad CO 30 néven. Valószínű, hogy Siemens, vagy Voltkraft gyártmány. A lényeg az, hogy sehol nem találni hozzá dokut. Az MO 20-hoz van, le is töltöttem, de a végfokokon kívül nem egyezik.
A hiba az, hogy a sugár meg van szaggatva egy jellel. Olyan, mintha kettős sugár módban a két sugarat váltó jel
szaggatná a sugarat. A szinkron sem az igazi. A szinkronjel leválasztó, és erősítő IC-s megoldású. Rajz nélkül csak tapogatom, mint vak a hajnalt. Már írtam a Conrádnak,is, de azt válaszolták, hogy mivel ez régi gép, így már nincs hozzá doksi. A Grundig se a régi, nem is tudom működik-e még. Mivel nem tudok igazán németül, igy megakadtam. A Radiomuseum-on fenn van a gépkönyv, de nem vagyok tag, és nem tudom letölteni. Abban kérnék segítséget, hogy legalább a kapcs . rajzot segítene valaki elővadászni. Sajnálnám lebontani a műszert, mert nagyon jó állapotban van, és ha csak egy IC-t kell cserélni, ne menjen miatta kukába. Javítási ötletek rajz nélkül feleslegesek. A Tranyókat már leteszteltem amik a szinkron fokozatban vannak, az IC-ket meg rajz nélkül nem tudom kimérni. Barmolni meg nem akarok.
Köszönöm, ha segitesz, de kérem a lényegre figyeljünk.
Sziasztok!
A kezem ügyébe akadt egy Meguro MJM-6350
(link) CD jitter méter. A cím nem teljesen pontos, mert nagyjából rájöttem hogyan kell használni, csak éppen a mérés elméleti hátteréből hiányzik egy kis tudás.
Leírom, hogy mérek:
A műszer bemenetére kötöm a CD játszó RF kimenetét (szem ábra), a műszeren beállítom a megfelelő sebességet és a jelszintet, a műszeren lehet választani, hogy a jelszintet a 3. bit vagy 11. bit alapján nézze, kérdésem, hogy mi a különbség, ahogy észrevettem a 11. bit rendszerint kisebb jelszintet ad vissza. A műszer egyébként mutat eredményt, de nem tudom, hogy "jó"-e? Egyszeres CD sebességnél két jitter méréshatár működik 30 és 60 "szigma ns" (teljes kivezérlésben) eddig négy CD-t próbáltam egy adott lejátszóban és 30-40 szigma ns közötti értékeket mértem, azonban nem tudom mi számít jónak, rossznak és átlagosnak. Google-ben nem találtam semmi információt ezekről.
Sziasztok
Az LCM3 muszerem a kijelzojen a felso sorban 16 kockat mutat.Mi lehet a hibas a kijelzo vagy a pic.A, muszer szet volt szedve ellem csere miatt,amikor raktam osszefele be volt kapcsolva,bepattintottam a hatuljat ,eszrevettem a betuk,szamok eltuntek es megjelentek a kockak.Mit csereljek?Kijelzot rendelesre tudok vasarolni de Pic-et honnan?
Üdv mindenkinek.
A minap kaptam egy teljesen gyári 2 MHz funkció generátort. A motyó EMG gyártmány,12564/D TR 0458/D Legnagyobb megdöbbenésemre sem a trafó, sem a középső nyomógomb sor, sem a potik nincsenek bekötve! Zsír új az egész kütyü! A probléma az, hogy 12564 rajz van fönt, de a /D nincs. Ez a dög meg nyomokban sem hasonlít a sima 12564-höz. Itt ülök egy gyönyörű gép fölött, aminek a fele gyárilag nincs benne. Ez a kütyü még soha sem volt bekapcsolva és nincs hozzá rajzom! Felteszek róla néhány képet. Ha valaki tud segíteni egy rajzzal azt szívesen venném!
"FONTOS! Olyan fórum téma nevet válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. Egy lehetséges jó elnevezés
pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2, a tápja nem indul
Az nem elég, hogy pl: "LG LCD-TV" vagy "HP laptop" és hasonlóak. Illetve érdektelen, nem releváns információt se tartalmazzon a cím!
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet.
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el."