Sziasztok!
Egy AOC 24G2U 24 típusú monitor hibajelensége, hogy nem kapcsolt be, a készenléti LED sem világított.
Szétszedés után először a tápot néztem meg, de az jó volt. ezután a mainboard-t rádugva eltűnt a tápfeszültség (19V). A mainboard-ra rámérve a bejövő tápágon volt zárlat. Zárlatos lett egy FET (Q702, 4411 FET) ami a bejövő tápot kapcsolja. A kondikat leszedve végül az U701-s IC maradt ami esélyes a zárlatra. És tényleg ez a zárlatos.
A felirat rajta: AWRBTJ vagy esetleg AWR8TJ? Sajnos a képen csak ezt lehet látni. Viszont nem találtam semmi adatot róla a Net-en.
Valakinek van valami ötlete milyen IC lehet?
Illetve van itt Budapesten valaki aki ki tudná cserélni? Sajnos ezt már sima pákával nem lehet kicserélni.
Képeket csatolom.
Üdvözletem a Szakiknak!
Benti monitor javításával megakadtam. Az eredeti hibálya folyamatos ki-be kapcsolgatás, a sorvégtranzisztor BU 2532AW zárlata volt. A tranzisztor és az impulzus transzformátor primer oldali kondenzátorának cseréje után annyiban változott a helyzet, hogy a monitor elindulna, de 7 másodperc elteltével kikapcsol, ill. olyan mintha készenlétbe menne villog a led, de a képernyőn nem jelenik meg a felirat, hogy nincs jel. 220 V.-os izzóval a tápnál a 200 v.-ot terhelve 7 másodperc után az izzó elalszik. Viszont, ha leveszem a videópanelt az izzó szépen világít. A táp nemrégiben lehetett javítva, a primer oldali elkók cserélve lettek. Sajnos rajzot nem találtam a neten csak fizetőset, annyi kérdésem lenne, hogy hasonló hibával eme csodánál találkozott-e már valaki?
Hozzáteszem hobby szinten foglalkozom elektronikával szabadidőmben, ha valaki építő jelleggel segíteni tud, azt megfogadom.
Előre is köszönöm az építő jellegű hozzászóülásokat üdv. Csabesz.
Sziasztok!
A két gyönyörűséghez keresek beszerzési forrást!
Képek csatolva, bontott is jó!
10 pines és monochrom monitorban van!
Leiszt Jani
Sziasztok!
Épp hozzászóltam volna a hasonló topichoz,amiben MZperix kérdezett, mikor megláttam hogy itt nem éri meg "őszintének" lenni.
Mindegy.
Hogy a témánál maradjunk, az SMD aluelkók feszültségértékét a gyártók eltérően jelölik.
Van amelyik feltünteti, pl: 16V, van amikor csak a fesz. érték van megadva számmal, pl:"16", de a helyszűke miatt általában betűvel, számmal, vagy ezek kombinációjával "kódolva " szerepel a feszültségérték.
Példának a Panasonic elkók jelölése:
http://www.panasonic.com/industrial/electronic-components/parametric-search.aspx?src=/www-ctlg/ctlg/qABA0000_AM.html
http://www.panasonic.com/industrial/includes/pdf/EEH-ZA-ZC-Hybrid_New_Product_Introduction_Sheet.pdf
Egyszóval: tévedhetetlenül csak a gyártó ismeretének birtokában lehet meghatározni,(Pl: A Nippon -Chemi-con másképp jelöl) de néha az áramköri környezetet a legcélszerűbb átnézni, az már ad támpontot.
Remélem hasznos volt ez a pár sor.