Üdv. Mindenkinek.
Ehhez a készülékhez keresek eeprom tartalmat. Képhibával(fél kép volt benne meg szines krisz krasz ok)került hozzám. A t-con panel javítása után a teljes kép méret beállt. Viszont teljesen(tiszta kontúros képpel)lefagy.
Az LVDS vonalon szkóppal nézve is látható a fagyás a vonalakon (külső pl.DIGIBOX-al)AV meghajtásnál.Azt gondolom,hogy mivel a t-con előtt lefagy a jel,arra gyanakszom,hogy esetleg eprom tartalom hiba lehet. Persze hozzá teszem,hogy nyilván lehet akár videó proci,vagy RAM hiba,illetve van ezen panelon kis millió elkó kondi(kb mint a gagyi plazmákban).Minden esetre frissíteném az epromot ha lenne tartalom valakinek.És természetesen ,ha valakinek volt már hasonló esete ilyen tv vel,jó lenne segítségnek.
üdv.
Sziasztok!
Hozzám került egy Metz 72TN68 (Bristol-72 Slim)Ch605G TV.Elég hiányos volt szegény tápja.Hiányzott a Wiper 53 IC,néhány tranzisztor,aTDA 16846-2G és vagy 3 ellenállás.A lényeg az,hogy sikerült beszereznem az alkatrészeket,de a tápban van egy modul(605 28 0016) ezen pedig egy hasáb alakú dióda,amin a felirat:2220H.A rajz szerint ez BAV 102.
A TDA 16846 IC 14-es lábára megy.A BAV diódák a 4148-hoz hasonló alakuak és méretüek.Ez a dióda egyik irányban sem mutat semmit.Nem szeretném elszúrni a megvásárolt alkatrészeket,ezért kérem,hogy erősítsetek meg,hogy valóban BAV 102 a dióda.A rajzot fel akartam tölteni,de a méret miatt nem lehetett.Bocs!
Köszi a segítséget:János
Sziasztok!
A fenti készülék sor tr. csere utàn eddig rendesen működött, és most fehèr foltok jelentek meg a kèpernyőn. Azt hiszem, hogy ezt a hibàt becézik úgy, hogy beègnek a színek. Eddig a tàpfeszeket ellenőriztem mind rendben, stabil. Ehez szeretnèk segítsèget kérni, hogy mi okozhatja ezt a hibàt. Mivel nem vagyok szaki, ez a rèsze nekem egy kicsit nehéz. Előre is köszi a vàlaszokat!
Üdv mindenkinek. Ez a régiség (ch.G695)Sorvég tranzisztor zárlattal került hozzám , égővel lepróbálva a sor táp jó az impulzus kondik jó minőségű kék ero gyártmányú , de a minden esettre kicseréltem a 10n és új BUH-al mint ha elindulna a sor egy pár másod percre azt újra zárlat . Valami ötlet ? esetleg ennél a tip.-nál a sor trafó is tud ilyet ?