Sziasztok!
Van ez a címben említett mosógép, ami a sajátunk. Véletlen időközönként (de egyre gyakrabban) előfordul, hogy mosás közben, tetszőleges időpontban megáll, amit a start gomb melletti lámpa gyors villogásával is jelez. Ilyenkor az ajtó kinyit-becsuk művelet általában segít.
Ma viszont már ez sem segített. Visszacsukás után ugyanúgy villog. Vége, kikapcs, program újraindít viszont működött.
Mi lehet a baj?
Sziasztok!
Van nálam egy ilyen jó kis mosógép, méhsejtes Miele W180 felültöltős. Hibásan vettem. A hibajelenség, hogy a főkapcsoló benyomása után a motor teljes fordulaton felpörög, akkora erővel, hogy még az ékszíj is megcsúszik. De a védelem azonnal leállítja, a SPÜLEN (öblítés) led villog, valamint az END led világít.
Mielénél a SPÜLEN led villogása a motor vagy annak vezérlésének hibáját jelzi. Jelen esetben a motort vezérlő IGBT ment át drótba. A típusa IRG4BC30W. A HQ-nál megrendeltem, mindjárt hármat a biztonság kedvéért. Ezt utólag nem is bántam, mert az 5. próba mosásnál (ami már teljes töltet volt, előtte csak tisztító mosásokat csináltattam vele) újra meghalt az IGBT, jelenség ugyanaz mint korábban.
Ezután jobban átvizsgáltam mindent. Javasolták, hogy nézzem meg az IGBT vezérlő lábánál lévő smd tranzisztor bázis körében a 270-es jelű SMD ellenállást. Megmértem (nem forrasztottam ki), az értéke 26,8 Ohm.
Kiszereltem a motort is, a szénkeféi szinte még újak, egyforma hosszúságúak. A kommutátor patika, semmi beégés vagy kopás.
Újra kicseréltem az IGBT-t, most megint jó a gép... de ki tudja meddig.
Szóval a kérdéseim:
1. Érdemes-e kicserélni a 27 Ohm-os smd ellenállást? Előfordulhat, hogy üzem közben megnyúlik esetleg szakadásba megy?
2. Jól sejtem, hogy 0805 az ellenállás tokozása? Sajnos ránézésre még nem megy a méretének a megállapítása. Esetleg mérjem meg tolómérővel?
3. A jelenleg bent lévő IRG4BC30W helyett érdemes-e betenni IRG4BC30UD jelű IGBT-t? Utóbbiban van valami dióda védelem vagy mifene. Jól jönne ez nekem?
http://www.irf.com/product-info/datasheets/data/irg4bc30w.pdf
http://www.tme.eu/es/Document/24ed484604163069d1546ad616559bd6/irg4bc30ud.pdf
4. Előfordulhet-e olyan, hogy a rendelt IGBT a rossz és ezért megy tönkre? Bár az eredeti is tönkre ment valami miatt, szóval nem biztos, hogy a pótalkatrész a selejtes.
5. Mi okozza egyáltalán egy IGBT halálát?
A segítő válaszaitokat előre is nagyon köszönöm!
Üdv.: nils
Sziasztok, Miele Softronic W2446 "waterproof sistem" mosógép. Beereszti, rögtön utána le is szívja a vizet, ezt periodikusan ismétli. Mondjatok valami biztatót, hogy nem generális baja van.... Még nem láttam a gépet. Jól gyanítom, hogy az aljában levő "elárasztás kapcsoló " akadhatott fent, vagy nagyobb a baj ? Köszönet előre a válaszokért !!
Sziasztok!
Van egy Miele T8860WP szárítógépünk ami néha megáll F4, F5 hibakódokkal. Valaki tudna benne segíteni, hogy hol tudok hibakódlistát letölteni?
Szerviz menüben, az U tesztfolyamatokat futtatva U4-nél kis idő után F4-el megáll, U5-nél F5, C5-el. Sehol nem találok hozzá leírást.
Köszönöm!