Miele W811(W820)-es mosógépen gyorsan villog a Spülen/Spülstop led és nem megy tovább a program.A dob egy kicsit felpörög majd leáll.
Ha valakinek van ötlete,hogy mit nézek esetleg meg azt nagyon megköszönném.
Tisztelt Kollegák!
Kérdezném és kérném a segítségeteket, egy Miele W963 as géppel kapcsolatban.
Hozzám került a gép, de valaki előttem kiszerelte a szintszabályzót vezetékestől, így nem igazán tudom javítani a masinát. Kellene valami rajz erről a gépről.
Köszönettel
Mosógépdoktor
helpful@freestart.hu
"FONTOS! Olyan fórum téma nevet válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. Egy lehetséges jó elnevezés
pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2, a tápja nem indul
Az nem elég, hogy pl: "LG LCD-TV" vagy "HP laptop" és hasonlóak. Illetve érdektelen, nem releváns információt se tartalmazzon a cím!
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet.
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el."
Van egy idősebb miele w3000 (w3825) mosógépem kb. 2010-2013 körül gyártották. Utóbbi időben észrevettem, hogy dob nem olyan feszes, időnként emiatt el is ugrik a gép, ha épp a ruha úgy mozdul és kiegyensúlyozatlan lesz mikor hirtelen elkezd centrifugálni (ekkor néha nekiütődik valaminek a dob mert durván csattan). Ezen felül előfordult, hogy centrifugáláskor bizonyos fordulatszámon olyan hangja van, mintha csúszna egy szíj, vagy ilyesmi (ezt mostanában nem csinálja)... Mosógépszerelők elhajtottak, hogy semmi baja, dobjam ki stb. Van valami javaslat a hibával kapcsolatban?
Sziasztok, van egy fent említett masina, nem húzza be a fűtésrelét, ami 10 volt dc-vel működik.
DR1 és DR2 értékét nem tudom, elégett mkettő. 100 ohm lett beletéve, de 2,5 volt körül lesz csak a fesz. Az ellenállások előtt kb 10 volt van. Köszönöm!
A 100 uH-értékű tekercs meghozta a megfelelő működést, köszönöm mindenkinek!