Sziasztok! Adott a címben szereplő erősítő. A rajza fent van itt a tanyán. Gyárilag tele kontakthibára hajlamos megoldásokkal. Pl. a végtranyók foglalatokban vannak, amiknek az érintkezői körül lévő műanyag burkolatok/szigetelések az idő és a melegedés miatt már félig elporladtak, ebből kifolyólag az egyik oldalban tönkre is mentek. (zárlat volt az érintkezők között) Ezeket kiszedtem és vezetékekkel kötöttem be őket, valamit orvosoltam a többi szintén kontaktos szalagkábeles megoldásokat a panelon. Most működik tökéletesen az erősítő, de valamiért mind a 2 oldalon magas a nyugalmi áram és eléggé melegszik a hűtőborda (200mA körül és 73-nak kellene lenni). Trimmer nincs a panelon sehol, amivel állítani lehetne. Kérdésem, hogy mi okozhatja ezt, illetve mit lehetne kezdeni vele?
Hellótok!
Hozzájutottam egy Pioneer XCM-66D, CD-MP3-FM-DAB-Internet-USB lejátszóhoz. Minden funkció szépen működik rajta, kivéve az USB-s MP3 lejátszást. A hibajelenségek:
- Nem ismeri fel, hogy USB csatlakoztatva van
- Felismeri, de nem tudja olvasni
- Elkezdi beolvasni a tartalmat, de "Nincs USB" üzenetet ad
- elkezdi lejátszani a számokat, és kiírja, hogy nincs USB.
A PenDrive szépen melegszik, ha kihúzom belőle. Még nem szedtem szét, egyenlőre valamilyen leírást próbálok szerezni róla, mert sajnos semmilyen szervíz leírásom nincs hozzá.
Van esetleg valakinek tapasztalata, javítási ötlete?
Köszönettel:szuts
Sziasztok,B.Ú.É.K!
Lenco SL301 M350 tű. Sajnos az unokák sikeresen letörték a tűt, tudtok javasolni
valami olcsó megoldást. Vannak meselemezek és még kellene egy darabig.
Üdv:Jenő
Üdv mindenkinek!
A címben említett erősítőn dolgozok, alaposan szét van bombázva. Kibontottam belőle egy marék hibás alkatrészt, ezeket pótolnám. Leginkább a végfokokkal vagyok bajban, hogy mivel helyettesítsem, mert több helyen olvastam, hogy ajánlatos lenne párba válogatott alkatrésszel dolgozni. (erősítőt még soha nem javítottam ilyen mélységekben) Eredetileg passzolok, hogy milyen végfokokkal szerelték, BD249C/BD250C kombó dolgozott benne, amit utólag építettek bele. A manual 3 fajtát említ beépíthetőnek. 2SC3181/2SA1264 kombó, beszerezhető, de szerintem párba válogatásra nincs lehetőség.
Kereszt referencia katalógus "hozza" a 2SA1186/2SC2837 kombót, ami a hq-ban kapható is, párba válogatva. Ezzel a párossal vajon pótolható?
Köszönöm mindenkinek előre is a segítséget.