sziasztok mesterek!
A fent megnevezett tv az enyém és ma reggeltől idáig áramtalanítva volt, vesztemre. Mostantól csak készenlétje van, mikor próbáltam indítani, egy nagyobb ciccenés és ellőtte a sorvégét (2SD1878).
Igy első nekifutásra egy alapos átkondizást és tranyó cserét tervezek, de mivel a tv javítás már nem igazán a profilom, így alkatrészeim sincsenek. Hétvége lévén csak az ismerőseim készleteiben bízhatok. A kapcs rajzot letöltöttem az oldalról, megyek kondikat kunyerálni, addig is ha valakinek van építő jellegű ötlete, azt nagyon megköszönöm.
Üdv.: Tamás
:happy:
Üdv Urak!
Fennt nevezett készüléknek nincs távszabályzója. URC22B típusu "univerzális" távszabályzóval próbáltam kapcsolatot teremteni, nem sok sikerrel: hang, programváltás, illetve ki-be kapcsolás,de a menu nem jelenik meg sehol. Pedig 3 helyen is talált "kapcsolatot"...Az előlapon csak ki-bekapcsoló, hang- és programválasztó gombok vannak. Ezekkel nem tudtam elérni a menüt.Szóval segítséget kérek, mi módon programozható a készülék! Ja igen, a neten találtam 5900 Ft-ért, de lehet, hogy van egyszerübb megoldás? Előre is köszönöm: FEJO
Szevasztok!
A sorvégtranyó évente elszáll.Pontosabban leülteti a tápot.Ma voltam nála ismét.Az Usys Stby-ban 11 V volt.Kivettem a tranyót, mérve nem zárlatos.Egy S 2055 volt benne.Gondoltam,hogy a sorki zárlatos.Tettem bele egy másik tranyót,és Stby-ban a fesz 44 V,tehát a trafó jó.Gondoltam.Indítom és indul.Még elég jó kép van rajta.A sorki kb. hat-hét éve volt cserélve.Impulzus kör, és a csatoló kondi már volt cserélve.
Nem értem,hogy mérve jó az S 2055,stby-ban meg leülteti a tápot.Kevés a multiméter feszültsége,hogy zárlatot mérjen ?
Valakinek van ötlete,hogy miért visszatérő ?
Üdv.,Feri.
Kaptam egy ITT Nikia tévét, de enm tudok rájönni hogyan kell hangolni!Hiányzik róla minden adattábla így pontos típust nem tudok mondani! Csak a távirányíton van egy szám:(IRC-2 56521673).Ezt a számsort mindig telefonszámnak írja be, de nem az, ez is a kapcsolón van!
Ehhez szeretnék segítséget kérni!
Köszönöm!