Szevasztok!
A sorvégtranyó évente elszáll.Pontosabban leülteti a tápot.Ma voltam nála ismét.Az Usys Stby-ban 11 V volt.Kivettem a tranyót, mérve nem zárlatos.Egy S 2055 volt benne.Gondoltam,hogy a sorki zárlatos.Tettem bele egy másik tranyót,és Stby-ban a fesz 44 V,tehát a trafó jó.Gondoltam.Indítom és indul.Még elég jó kép van rajta.A sorki kb. hat-hét éve volt cserélve.Impulzus kör, és a csatoló kondi már volt cserélve.
Nem értem,hogy mérve jó az S 2055,stby-ban meg leülteti a tápot.Kevés a multiméter feszültsége,hogy zárlatot mérjen ?
Valakinek van ötlete,hogy miért visszatérő ?
Üdv.,Feri.
Sziasztok.
A fent nevezet készülék hozza rám az ideg bajt. Készenléti van rajta a sorvég tranzisztor jó volt benne de próbáltam nélküle is mű terheléssel 60w izzó. A TEA 2164 cserélve lett azzal is ugyan azt a hibát produkálja a 15/16 lábán ahol a tápja kéne legyen ott csak 6v van a 12v helyet és mikor próbálna elindulni akkor a hangszóróból halk pufogó hang hallatszik sortáp semmi kondik át mérve 1 db 2,2 uF volt rossz azt cseréltem ,diódák át mérve . Tudom hogy valami be terhel neki csak azt nem hogy mi lehet az , a függőleges eltérítő ic-t néztem nem zárlatos, még az optó nem volt ki cserélve benne de az csinálhat ilyen hibát ?
Minden építő jelegű ötletet szívesen vennék ,hátha már valaki találkozott ezzel a hibával.
A gondom az hogy minden jó csak nem működik.
Üdvözlettel : Laci
A megoldás : a sorkimenő 2 lába be volt forrasztva csak éppen a fóliához nem vezetett át. + a TEA áramkörében a 3v zenner meg volt futva oda vissza vezetett .
Szép napot mindenkinek!Ezt a csodát kéne javitanom,de nem jövök rá a hibájára.Mindig tv-vel müködtetik scarton keresztül és olyat csinál,hogy amikor 4:3 as adás van rajta akkor jó a kép,viszont amikor 16:9-es akkor ugrál lefelé.Ebben szeretnék segitséget kérni,hátha találkozott valaki ilyen hibával.
Szevasztok!
A fenti tv antennakábelen nagyfeszt kapott (távoli villám). Marék alkatrész cseréje után, a gép üzemképesnek látszott. Néhány óra múlva azonban elment a tuner. Ismét kiszedtem a tunerpanelt (sűrű anyázások közepette), de végigmérve nem találtam hibás alkatrészt. Megtisztítottam a csatlakozóit (ismét), majd vissza a helyére. Bekapcs, és megy a készülék. Néhány órát, azután csend. Se kép, se hang. A csatornákat lehet váltogatni, külső jelforrásból minden ok. Szétszedés (a mechanikai tervező családtagjainak emlegetésével) fél óra pihentetés, majd összerakás. A készülék működik - ismét néhány óráig. Szétszedés, a tunerban FET csere (a szóbajöhető elkókat már legelőszőr kicseréltem) majd összerakás. A jelenség ugyan az. Hibátlan kép és hang - néhány óráig. A tuner kivételével minden részegység működik.
Tudom, az egész hóbelebanc nem ér annyit, mint ami energiát már belefektettem, de nem hagy nyugodtan, hogy mi a fene lehet a hibája.
Ha vakakinek volt hasonló tapasztalata, akár más tipusu tv-vel is, kérem ne kíméljen!
Üdv: Gyula