Boldog újévet mindenkinek!
Tudna valaki tippet adni a következő problémámra?
A barátom szüleinek van egy Thomson 28DF22E ICC 17 sasszéjú Tv-je.
A szerviz menübe nem tudok be lépni, pedig az utasításokat követve próbálkozom.
Az ICC17-es leírása a következő. Tegyem a Tv-t készenlétbe, majd a főkapcsolóval teljes áramtalanítás.
Ezután a Vol "-" és a Prg "-" folyamatos nyomása a Front panelon, majd a főkapcsolóval bekapcsolás.
8 mp, elteltével bekapcsol a Tv, és szerízmenü kellene, hogy bejöjjön.
Be is kapcsol 8mp elteltével, de nem jön be a szerviz menü kép, csak simán üzem szerű állapot van.
A Leírás szerint, ha a Prg "+" és Vol "+" gombot nyomom bekapcsolás után rögtön, akkor a hotelmódba lépek.
Ezt is kipróbáltam, és ez így is van, be is lép a hotelmódba.
Viszont bármit, és bárhogyan próbálom, sehogy sem lép szerviz menübe.
A Tv világosságán szerettem volna állítani, mert a kép teljes fényerőnél is kicsit sötét.
Már cseréltem eepromot is, gondolva , hátha az a hibás, de nem segített.
Lehet, hogy a processzor ily módon hibásodott meg, hogy nem lehet belépni a szerviz menübe?
Üdv: Latyi
Szevasztok!
Az igazság, hogy nincs még itt a gép, csak szeretnék fejben kicsit előre dolgozni.
Az ügyfél elhozta a márkaszervizből, mert egy hétig semmi infót nem adtak a javítással kapcsolatban.
Persze nekem karácsonyig meg kéne javítanom.
A jelenség a következő: a kép felső része fekete, középütt világító csík, alul képtartalom.
A függő IC LA7876N.
Na most jön a vaprosz: lehet, hogy megúszom ezzel, vagy a tápellátásának megjavításával esetleg a függö eltérítő tekercs adta meg magát?
Azért lenne jó, ha kapnék erre választ, mert nem akarnám, hogy még egy ekkora monstrumot kelljen ide-oda cincálnom, kerülgetnem esetleg hiába.
Csak az alaplapot hoznám el, így tervezem.
Várom megtisztelő válaszaitokat. :-)
Üdv!
Sziasztok!
Egy Samsung LE27S71B LCD tv hibájával kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni. A tv egyik munkatársamé, ami azt a hibát produkálta, hogy a kép jobb oldalán elmentek a színek. Ez a hiba1.jpg-n látható. Ekkor rendelt bele ebay-ről egy másik t-cont. Az pár hete megjött, a színhiba megoldódott, viszont a hiba2.jpg-n látható hiba jelent meg. Vagyis az, hogy a kép közepén, mintha el lenne csúszva kb egy centit a képtartalom, ez az elcsúszás meg a szélén megjelenik hibás pixeloszlopok személyében.
Mivel elsőre a csere t-con problémájára gondoltunk, amit meg is reklamált kollégám a kínaiaknak. Így küldtek egy másik t-cont, amivel a hiba2.jpg-n lévő hiba továbbra is jelentkezik.
Az eredeti t-cont visszarakva a kép elcsúszás nem, viszont a színhiba újra jelentkezik. A tv-t odaadta, hogy nézzem meg én is, esetleg nem szalagkábel probléma az lcd-nél. Annyit tettem, hogy szétszedtem a kijelzőt, de szemre nem láttam COF levállást. Tapintásra sem változott a kép. A csatlakozók tiszták, a két szalagkábel érintkezői nem koszosak. Így a szalagkábel hibát kizárnám nagy eséllyel.
Mi okozhat ilyen hibát? Elképzelhető, hogy két ugyanolyan hibás t-con-t kaptott a kolléga? Vagy ha esetleg mégis kijelző hiba, akkor miért nem ugyanaz a hibajelenség jön elő a különböző t-con-ok esetében?
Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv:
spgabor
Hi!
Lenne ez a crt TV, nincs stby, a lemágnesezést végrehajtja, tehát a fő bizi ok.
A nagybufin megvan a delej.
Az STRS nem zárlatos. A elkok a primerbem a sec-ben jónak tűnnek.
Zárlatot nem mérek a sec-ben.
Nem akartok sokat vacakolni vele, meg félek, ha feltámasztom a cső qka...
Mi lehet?
kösz