Sziasztok! Kövezzetek meg, de nem tudom a választ, hogy össze lehet e hosszútávon kötni? A hangfal 4ohm! Még egy kérdésem lenne: a mély hangszóró egyik lengő vezetéke el van törve, lehet ezt valahogy házilag tartósan javítani?
Sziasztok! Végigolvastam az oldalon a HS 280 hangváltó bekötés problémát,ugyanebben a cipőben járok én is.Kaptam egy HS200-as 4 Ohm/25W orion hangfalat,gondoltam jó lessz centersugárzónak.A hangszórók kifogástalan állapotban vannak.A gondom az amit olvastam a fent emlitett topikban is.Miért van forditva bekötve a magassugárzó kondija(a pozitiv sarka megy a dómsugárzóra).És nem nagyon értem,hogy miért 10Mf,szerintem 4.7Mf kéne lennie.A középsugárzónál is 10Mf van ezt még értem.A mélynyomón 47Mf van paralel.Én kicserélném mind a hármat bipolárisra.És természetesen átkábelezem elfogadható kereszmetszetü vezetékkel.(ami benne van na az öv alatti)Azt kérdezném Tőletek hogy a magasra jó ha 4.7Mf kondit teszek? Szeretném ezt a hangfalat rendbe hozni. Üdv Mindenkinek! György
Sziasztok!
Sajnos az erősítőm pár napja nem müködik hibátlanul.
Mikor bekapcsolom akkor ugyebár a védelem megakadályozza a hangszorók koppanását.
Véleményem szerint a védelem müködik, hallom a relék kattanását bekapcsolásnál és hangszoro 1/2 váltásakor, LED is világit. De ahogy kikapcsol a védelem még valami tranziensek vannak es kemény dübörgő / sustorgás van még pár mp-ig a hangszorón. (Függetlenül a bemenet / hangerő választástol)
Első körben a C3602 / C3603 kondikra kondolok, de csak egy tipp.
A probléma akkor jelentkezik amkor több napig ki van kapcsolva.
/Ha valaki leirná, hogy müködik a védelem, megköszönném./
Szép "jónapot" mindenkinek! Dehogy foglalkoznék én ilyen muzeális izével, dehát azért vannak a barátok, meg azok ismerősei, hogy mindenféle trágyával megtalálják a magunkfajtát, nemde? Szóval a ketyere gyönyörűen muzsikál, de állítólag torzan vesz fel. Egyszer még a gazdája cserélt benne komplett mechanikát, nem e hiba miatt, de arra már nem emlékszik, nem azóta torzít é mert csak lejátszásra használta eddig.