Service manuals, schematics, eproms for electrical technicians

ORION284

TV - EPROM
Type: (BIN)
Size
512.0byte
Page
---
Category
TV
EPROM
If you get stuck in repairing a defective appliance download this repair information for help. See below.
Good luck to the repair!

Please do not offer the downloaded file for sell only use it for personal usage!

Looking for similar orion manual?
Document preview [1st page]
No preview item


No preview item for this file.

Possible causes:
  • No preview picture generated yet.
  • It is not a pdf file.
Advertisements
Download free of charge (10 files / day):
Download is being processed. Please wait...
Download processing...
  • Also known:
    ORION-284 ORION284 ORION 284
  • If you have any question about repairing write your question to the Message board. For this no need registration.
  • If the site has helped you and you also want to help others, please Upload a manual, circuit diagram or eeprom that is not yet available on the site.
    Have a nice Day!
  • See related repair forum topics below. May be help you to repair.
Warning!
If you are not familiar with electronics, do not attempt to repair!
You could suffer a fatal electrical shock! Instead, contact your nearest service center!

Note! To open downloaded files you need acrobat reader or similar pdf reader program. In addition, some files are archived,
so you need WinZip or WinRar to open that files. Also some files are djvu so you need djvu viewer to open them.
These free programs can be found on this page: needed progs
If you use opera you have to disable opera turbo function to download file!
If you cannot download this file, try it with CHROME or FIREFOX browser.
Translate this page:
Relevant TV forum topics:
Philips 28pt4423/58 , Chassis:L6.2 Hűtőborda mennyire lehet meleg?
Üdv.Mindenkinek! A két 47uf-ból(2515,2523) az egyik pupos volt,kicserélve beindult.Megcsináltam az átalakítást:1502 - MP63 biztosíték (630mA)átkötve, 7505 - BC548B cserélve BD139-re, 2511 - 22uF cseréje 470uF-ra. Pár óra járatás közben 3908(2,2ohm)leég ,vízszíntes csík.Kicserélve 7904(BD 243-ra),7903,3908,2904,2905,2903,2905,2906,2902,2916.Most megy,kép ok -de a hűtődorda amin a sorvégtranzi,7904 és 7903 van nagyon forró(2-3mp-ig bírja a kezem).Ez a normál állapot vagy valami baja lehet még ami miatt ennyire melegszik.A sorvégtáp a 2515-ön mérve 153,7v ezt,hogy lehetne 150v-ra beállítíni-egyáltalán érdemes vele foglalkozni vagy ez még belefér .Köszönöm a hozzászólásokat. Üdv.:István
Neve nincs PA-0193-2--11G alaplappal szerelt LCD TV alkatrész hiányos
Jó napot kivánok. Hozzám került a cimbe emlitett TV .Sajnos az alaplap azonositó számon kivül semmit nem lehet tudni róla. A nand flash mellett ,N4 el jelölt ic (DC,DC konverter ) és az N16 os ic hiányzik .Az lenne a kérésem hogy ha valakinek van ilyen alapap a tulajdonába ,legyen  szives és irja meg nekem az emlitett alkatrészek értékeit ,vagy esetleg egy kapcs. rajz is jol  jönne. Előre is köszönöm.
UE40F5300 kigyulladt háttérvilágítás LED-ek.

Sziasztok!

Minap kaptam bevizsgálásra a fenti tévét. Kétszer javították a háttérvilágítás LED-eket (hogy 1-1 LED modul, vagy egy strip, esetleg az egész string volt cserélve azt nem tudom sajnos), és még a stringek áramfigyelő ellenállását is növelték az SMPS-en, hogy kisebb áram folyjon rajtuk. Ennek ellenére, szétszedés után realizáltam, hogy néhány LED modul "elpárolgott",  kigyújtva a háttérvilágítás műanyag fényvetőjét és az LCD hátulján lévő fényelosztó lemezt.
Felmerül a kérdés, biztosan jó ötlet úgy háttérvilágítást javítani, hogy csak a hibás LED-eket, vagy csak azokat a stripeket cserélik ahol a hibás LED van? Újkoruktól együtt üzemelő és öregedő LED stringeknél vajon mennyire gyakori ez a kigyulladásos jelenség (nem gondolnám, hogy üzemszerűen előfordulhat)?

Samsung UE40F6200 táp hiba
Üdv mindenkinek! Ebben a készülékben lakik egy BN44-00616A táp panel. A készenléti táp IC (SPS1013P) - lábán zárlatos lett a tárcsa kondi (101 1KV) Ez vitte magával a biztit, a graetz-ből két db 1n4007-et az ntk-t, meg a főbiztit. Az IC-n kívül a többi hibás alkatrész cseréje sajnos kevésnek bizonyult ahhoz hogy elinduljon a készenléti táp. Sajnos az IC adatlapját sem sikerült felkutatnom, mint ahogyan a táp panel rajzát sem. Az IC beszerzési forrást sem találtam. A keresés folyamán több oldalon említik hogy talán helyettesíthető a LNK584DG IC-vel. Ha valaki tudna valami infóval szolgálni ezzel kapcsolatban azt nagyon megköszönném.
If you want to join us and get repairing help please sign in or sign up by completing a simple electrical test
or write your question to the Message board without registration.
You can write in English language into the forum (not only in Hungarian)!

E-Waste Reduce