Van nálam egy Orion T 2836MTX-s típ. tv. Az a gond, hogy nem csinál semmit, csupán egy 1s körüli "klattyogás" hallható benne, mintha próbálna "elindulni". A tápban lévő CD04-es 10nF-os kondi egyik lába valamiért a "levegőben" volt, mintha kiszakadt volna a forrasztásból, vagy valami szikra keletkezett volna. Vissza lett forrasztva, de a jelenség ugyanaz.
Tudna valaki segíteni? Nem vagyok TV-szervízes, így minden kis segítség jól jöhet.
sziasztok. Van nálam most egy ilyen készülék (Nem mai gyerek) nagyfesz tekercset cserélni kellet menetzárlat miatt a készülék működik de a booster fesz állandoan változik! Értéke 24.2 és 26.5- között a 25v-ot természetesen 20perc bemelegedés levet fény és hangerő és persze szinkronizált állapotban probálom beállitani. A műszert a boosteron hagyva szépen látszik a fesz változása. Cseréltem már a D706 zenert D705 és C707-et semmi változás! A cserélt tekercs lehet hibás? Meg nem volt használva de már legalább 8-10 éve megvan és ez az egy volt belőle. :help:
Sziasztok!
Egy ORION LCD PIF22-DLED Tv azt produkálja, hogy álló képnél gyönyörű, tiszta, éles a kép, de ahogy megmozdul, onnantól egy-két másodperc, amíg összeáll az elmosódott kép. Utána ismét tökéletes, az első elmozdulásig. Addig olyasmi, mint amikor a Samsungok(pl.) T-con IC hibásak lennének. Egy biztos: Nem digit lap hibás, mert az újjal is ugyanezt produkálja. Szerintem vagy kijelző hibás, vagy T-con (IC esetleg). Az IC:HX8861-C. Találkozott már valaki ilyen hibával?
Köszönettel:
Attila
Sziasztok!
Van egy ORION T2930STX tv PT90 sasszé (02TA058N alaplapu) eredeti hibája a sorvégfokban
elégett a CD03-as kondi 2.2nF . Csere után EW. hiba átnéztem a Ew köri kondikat, tekercseket, STV9306IC-t minden jónak tűnik. Van valakinek valami ötlete?