Sziasztok!
A fent leírt típusú készülék javításához szeretnék segítséget kérni.
A hiba úgy kezdődött, hogy a készülék üzem közben erős pattanó hangot adott majd elsötétedett, próbált újra indulni, de nem tudott. Szétszereltem, tönkre ment a BU808DFI. Vásároltam BU808DFX-et, sajnos csak ezt kaptam, cseréltem még a Q601-et (STX112), C619-et (100nf), C613-at (10mf helyett 22mF 100V-ra), C833, C855 470mf-os kondenzátorokat. Majd bekapcsoltam a készüléket. Tökéletesen működött több órán keresztül, a Bu808 is csak langyos volt, míg csatornát nem váltottam, ekkor sorhibás lett a készülék. Lekapcsoltam, majd újra indítottam, de a hiba fenn állt. Várnom kellett addig, míg teljesen lehűlt a tv, ezután újra jól működött, addig míg csatornát nem váltottam (hidegen úgy egy percig még csatornaváltások után is jó), ha hibásan hagyom működni rohamosan elkezd melegedni a BU808, de jó állapotban továbbra is csak langyos,(mellékeltem képet a hibás állapotról) Szeretném, ha segítenétek kideríteni a hiba okát. Ötleteiteket, tanácsaitokat előre is köszönöm!
Üdv: Laci
Bekapcsoláskor röviden feláll a táp, majd leáll. Ha lehúzom a PL803 (17MB22-2 panere megy) csatlakozót, akkor jár a táp. Mi okozhat ilyen hibát?
Előre is kösz a segítséget.
Mindenkinek köszönöm a segítséget! A PFC volt hibás, IC cserével megoldódott.
Már csak gyerekzárat kell feloldanom. :)
Boldog újévet mindenkinek!
Szép estét mindenkinek!
A délutan kaptam ezt a "régiséget",a tulaj szétfeszegette a tuner antennacsatlakozó hüvelyét.A gond az,hogy belül a tekercseket,és a fóliáslemezt is lapátra vágta.(a telefonba annyit mondott:csak beforrasztom,és vigyem haza,mert tv nélkül nem lehet élni!)
Ha valakinek akad egy tuner,kérem jelezze,sajna nekem nincs.
A tuneren ez áll:KYC 2000 3x1776.
Köszönet,további szép estét,jó pihenéest!
Jó napot mindenkinek!
A gond az hogy a sorvégtranzisztor zárlatos. Kicseréltem BU2520DX típusra, és igyekeztem átforrasztani a panelt mert láttam kontakt hibákat.Ezután bekapcsoltam és elindult.
Visszacseréltem a sorvégtranzisztort BU 2508-ra mert az volt az eredeti. Bekapcsoltam de nem volt kéznél rögtön a távszabályzó, és csak készenlét volt. Egy -két percig így volt, és ekkor bekapcsoltam a távszabályzóval. Abban a pillanatban elromlott a sorvégtranzisztor. Annyi tűnt fel hogy készenlétben kicsit ciripelt a táp.
Most itt tartok. Kevés BU van nálam, és kevés az időm most. Ha volna konkrét tanács jól jönne. A 680nf 250 V-os , és a többi impulzus kondin nm látszik semmi elváltozás. Pl puffadás láb barnulás.
"(olyan fórum téma megnevezést/elnevezést válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2 nem indul )
Az pl. nem elég, hogy "LG RE" vagy "Cuccok!!!" és így tovább... Comprende!?"
Egészítsd ki a címet légy szíves.
Kalex
Köszönöm