Sziasztok!
Hoztak egy ilyet, eredetileg azzal a hibával hogy eltűnt a hang. Eepromot átírtam, így a hang visszajött, de nem tárol semmilyen beállítást, a menü nyelve is mindig más. Főkapcsolóval való ki-be kapcsolás után a szervizmenü beállításokat is elfelejti. Próbáltam másik eepromba (24C02) is megírni a tartalmat, már kb. 3 félét, de mindegyikkel ugyanezt játssza. Mitől lehet ez? A függőleges IC nem STV9306, hanem TDA1771 tehát az is kizárható.
Köszönöm előre is!
Sziasztok.
Ennek a tv-nek nem tudom a chassis-at.Problémája hang van kép nincs se tunerrol se av-ról.200V megvan.TA7778SP RGB interfész cserélve.M51365SP IF ic cserélve.
Tápfeszek rendbe.
Procija:OEC8040C
M52025SP CTV PAL CHROMA
M52026SP CTV SECAM
Vertikális ic:UPC1498H
Kapcsolásra vagy segítségre lenne szükségem.
Köszönöm.
Sziasztok!
KELLEMES ÜNNEPEKET KÍVÁNOK MINDENKINEK!
A címben szereplő TV 11ak58-5 alaplappal rendelkezik. Teljesen néma volt. TDA1517 végfok cserélve lett TDA1519B lett helyette. Most a következő a jelenség: Scart csatlakozóról próbálva, az egyikről(ext1) nincs nincs hang, csak alapzaj. A másikról (ext2) a jobb oldali hangszóró szól, a balból csak alapzaj jön. Gondoltam, hogy megpróbálom RCA csatlakozón keresztül is. Itt pedig fordított a helyzet, csak a bal oldali hangszóró szól. (akkor is, ha a L-R dugókat felcserélem.) Ebből arra következtetek, hogy a végfok jó. De nem tudom mit kellene tovább ellenőrizni, cserélni, hogy mindkettő szóljon(sztereóban). Köszönöm előre is a segítségeteket.
Az IC109 (M74HC4052) cseréjével a probléma megoldódott.
Hali.
Függ hiba van a tévén.Nem tudom hova tenni,lehet,hogy eltérítő tekercs?
Nem írom le,inkább lefényképeztem.
Merre induljak,mert ötletem sincs.
köszi