Sziasztok!
Címben szereplő LCD hibajelenség: Bekapcsoláskor Orion felirat megjelenik, vár 10mp-et majd indul újra, és ezt játssza folyamatosan. A 25Q64FVSIG-ből mentettem a tartalmat, töröltem, majd újra vissza írtam, de sajnos nem jártam szerencsével. Töltöttem le innen a Tanyáról egy tartalmat, a VGA-sat, de azzal meg készenlét sincs, bekapcsolás után vártam vele vagy 15mp-et hátha felír még valamit a memóriába, de nem csinált semmit. Ha valakinek lenne valami jó ötlete, esetleg tartalma, az kérem segítsen.
Sziasztok!
A fent nevezett TV-ben zárlatos lett a sormeghajtó tranyó. Azzal kezdődött, hogy a kép kiszélesedett, aztán egy reggel nem lehetett bekapcsolni. A sortranzisztor típusa KOR2310PX. St-gyártmány. Mit lehet betenni helyette, mert ilyan alkatrész nem létezik neten-földön.
Mekkora a valószínüsége, hogy a nagyfesztrafó életképes?
Jácint
Sziasztok! A fent említett ORION 365AE TV9207 PIP tipusu.ch:b7000 masinához szeretnék mentést.Elakadtam vele mert,nem ismeri a táv szines gombjait,(COM3384) hozzávaló de így jópár funkció használhatatlan-pip, zoom, hangolás stb.Bejutok a szervizmenübe de emiatt nemsok mindent tudok kezdeni,a geometriát beállítottam de ennyi,hogyan tovább? mert nem írja meg magát.Válaszotokat előre is köszi. Üdv
Tisztelt Uraim!
Egyszer már segítettek, amit újfent köszönök.
Most:
ORION T2128MTXS TV. Unokánál működik, hirtelen(?) az alábbiakat produkálja:
- AV állásban a megszokott fekete képernyő helyett egy szép piros felkelő egy napfelkeltét látok zöld égbolttal, a napocska mérete 3/4 képernyőnyi, a horizont a képernyő alja. A napocska kontúrja "napsugaras".
- DVD játszásnál minden megy a maga sodrában, de a szinek elkeserítőek.
- mintha ugy általában hiányozna a kék szin.
Megpróbálok (telefonnal felvett) fényképeket csatolni, hátha sikerül.
Lehet, hogy "mechanikus" a hiba?
Elnézést a zavarásért
Üdvözlettel
Patyó