Sziasztok!
Kaptam a fenti TV-t. Az IRC81473 -as távirányítót ajánlják hozzá, melyet meg is vettem. Tud- e valaki segíteni? Mindent tud kezelni csak hangolásnál nem tudok sehogy sem sávot váltani. (VH1-VH3-UHF).A TV-n semmien hangolási lehetőség sincs!
Ha valakinek ötlete van megköszönöm!
Üdv.
Galibali
Üdv!
Itt szívok ezzel a retekkel, nincs kép, sem OSD, sem semmi. A katódok az égben, nincs RGB vezérlés.
szokásos dolgokon túl vagyok (elméletileg), CUT SENSE és VPROT kör elvileg rendben, (bár a VCT lábain nem tudom, konkrétan mit kellene látni...) függ eltérítés megy, EEPROM csere üresre megvolt, mégsincs kép. Szokott ezekben így tönkremenni a VCT? Ha igen, be lehet szerezni emberi áron?
Vagy valami elkerüli a figyelmemet?
FLAT csöves (Thomson A68EKA021X001) cucc, ha ennek van esetleg jelentősége. (Valamivel másabb a VPROT kör a tanyai rajzhoz képest, illetve az RGB vég tranyós, a csatolmányban levő rajz megegyezik)
Update:
Végignéztem a tippeket, kisebb eltérésekkel kb. oké minden...de a javítás jegelve, tulaj vett másik TV-t. Ennek további sorsa eldöntetlen.
Sziasztok
Meggyűlt a bajom ezzel a döggel. Hozzám úgy került, hogy nem működik. Táp cicceg, sortranyo BU2525af zárlat, CD15 elpukkanva, CD10 szakadt, RD39 szakadt. Minden cserélve, (BU2508af került bele), többi ellenőrizve. Most a tv elindult, tápfesz 145v, 5V, 8V, 16V megvan, konvergencia rossz-(párnácska), sorméret egy kicsit nagyobb a kelletténél; de nincs OSD, menűbe nem tudok belépni, így programálni sem tudom; távról programot, hangerőt lehet váltani, régről memorizált pár csatorna megy rajta, AV-ről megy. Végigrágtam magam a sok általatok mondottakon, de csak összekavarodott a fejemben a dolog. A függ-IC STV9306 11-es lábán nincs 12V, ha kiakasztom ezt a lábat, megjelenik kb 36V; test felé 1.3 ohmot mérek rajta, ezek szerint itt zárlat van, cserés lenne, de honnét, ha ennyi baj van körülötte. Leakasztottam az 1 és 3 lábakat is, kép összement, de menű nem jelenik meg sehogysem. STV 2246H végigmérve, pin51-3V és pin52-2.1V hiányzik, pin24-3.6V, 1.8 helyett. Mi foghatja
a bus-t? P268 eprom van benne.
Bármilyen segítséget, jótanácsot megköszönök.
Csaba
Sziasztok!
Orion 40OR21FHDEL
TP.MS3663S PB801 az alaplap.
Keresnék egy dumpot hozzá.
Ha esetleg van valakinél ilyen és kimentené.