Sziasztok!
Van egy orion lcd-m, ami egy elég érdekes hibát produkál. Eredetileg nem kapcsolt be egyik napról a másikra, több szerelőnél is volt, majd hozzám került, hogy kezdjek vele, amit akarok. A gép csak távval kapcsol be, ezért először kicseréltem benne az infra szenzort. Most bekapcsol, de csak kék képet ad. tettem bele üres eepromot, kicseréltem a proci kristályát, de ugyanaz. (a gyári eepromja is volt már forrasztva, nem tudom előttem mit kezdtek vele) Aztán rájöttem, hogy valamit mégis csinál. Ha számokat nyomkodok a távon, elsötétül egy másodpercre, mintha csatornát váltana. Ha teletext gombot nyomok, utána nem "vált", csak ha megnyomom még kétszer, hogy kilépjek. CH- CH+ -ra nem csinál semmit. És most jön a durvább része: beledugtam a scartot, és lássatok csodát, van kép és hang. Audio és picture gombokra váltja a kép árnyalatát és a hangszínt, de volume up down, és mute gombokra nem reagál, meg nagyjából semmi másra sem, kivéve még a powert ;) AV gombbal sem tudok váltani a módok között, csak úgy tudok átkapcsolni AV-ra, illetve ha egy számmal TV-re váltottam, visszakapcsolni AV-ra, hogy kihúzom, és újra bedugom a scartot, ami ugye automatikusan átváltja. OSD nuku. Ami van tápfesz az oké,bár fogalmam sincs, megvan-e mind, mert rajzot nem találni a cucchoz. Ami van: 5v, 12v, 24v az inverternek, lapon 5v és 3v3 stab, ill. az 5v ami a tápot kapcsolja. Megy a tápról még két drót a tunerra, amin semmit nem mérek se kikapcsolva, sem bekapcsolva. Ennek még utánajárok, a tunerről hátha találok valamit. Ha valakinek van ötlete, hol keressem a hibát, azt nagyon megköszönöm.
Üdv!
Kori
Sziasztok!
A sortranzisztort kivéve(ST1803DHI) helyére 220/40W izzót téve a sortápfesz 116V. A sortápfesz ennél a készüléknél állandóan jelen van a többi tápfesszel együtt, kivéve a 8V, illetve 5V-ot ami indításkor jelenik meg az izzóval terhelve, ez rendben is van, minden tápfesz oké. A sortranzisztort vissza téve es indítva a keszüléket a táp leáll. A sortáp le megy majdnem 0-ra, majd vissza ál készenlétbe. A sortrafóról az összes elmenő tápot levettem(24V, 200V, fűtés) de semmi változás , nem tudommi terheli le ennyire. Rossz lenne a sortrafó?
Sziasztok!
Nevezett készülék bekapcsol "félig", vagyis hátteret/tápot indítja, de onnantól semmi, csak villog folyamatosan a készenléti led és még kikapcsolni sem lehet. Talán "csak" FW problémája van, viszont nem leltem hozzá tartalmat. Ha esetleg lenne valakinek és megosztaná velem, nagyon megköszönném!
Köszönettel: Kiss Z.
Update: Kolléga által küldött program megoldotta a problémát.
Sziasztok! A fent említett ORION 365AE TV9207 PIP tipusu.ch:b7000 masinához szeretnék mentést.Elakadtam vele mert,nem ismeri a táv szines gombjait,(COM3384) hozzávaló de így jópár funkció használhatatlan-pip, zoom, hangolás stb.Bejutok a szervizmenübe de emiatt nemsok mindent tudok kezdeni,a geometriát beállítottam de ennyi,hogyan tovább? mert nem írja meg magát.Válaszotokat előre is köszi. Üdv