Tisztelt tagság!
Igyekszem összefoglalni kálváriám, eme remek kis készülékkel kapcsolatban, kb 2 hete került hozzám egy ilyen belepiszkálva nem volt viszont
az oszcillátora nem volt finoman szólva sem stabil, meredekség mérőt nem lehetett kalibrálni.
Jött a kellemes kis művelet, a kondenzátorok ellenőrzése, mint rájöttem az összes orosz ( fólia? Papír? Alu hengerben van) kondenzátor rossz a teszter szerint, szépen nekiálltam cserélni őket modern wima fóliákra. Az eredmény nem maradt el, az oszcillátora stabilizálódott, nem mászkált sem a frekvencia sem a feszültség többé.
Nekiálltam tovább matatni a műszerben, végig mentem és az összes rossz kondenzátort cseréltem, kivéve a barnás hengereket amik olajkondenzátorok azok nagyon szépen tartották értéküket. Illetve a barna kocka csillámokhoz nem nyúltam, habár eléggé szórnak, jók, ezeknek cseréjét egyelőre nem tervezem.
Most olyan jelenségem van hogy nem stabil a belső +250 voltom, két jelenségem is van, ha a saját alapműszere szerint állítom a 250 voltot ugye az ott a 120-as jelzés, akkor multiméterrel mérve 6 volttal alatta vagyok.
Magyarul valamiért nem pontos, viszont ennek ellent mond hogy ha a belső műszer szerint állítok anódfeszültséget vagy bármit utána arra ráellenőrzök multiméterrel az pontos.
A legnagyobb bajom hogy ez a 250 volt nem stabil, folyton állítanom kell, rajta kell lenni a műszernek hogy figyeljem, mert ha ez mászik, minden megy vele, van olyan is hogy valamilyen cső típusnál egyszerűen leesik, és nem tudok vele mit kezdeni. A meredekség mérőt lehet kalibrálni de meg kellet vele küzdenem mire sikerült, itt is van mit javulni.
Olyan személyt keresek, aki esetleg ismeri a műszert mint a tenyerét, mert lassan kezdek őszülni :)
Mellékelek két rajzot, bekarikázom miket cseréltem, illetve még egy másik fajta rajzot
Kép nagyban
Sziaztok!
Az utóbbi időben olyan csodálatos műszerek kerülnek a kezembe amelyek feszültség nélkül és képesek mérni :-)(a Micronta jut eszembe).
A tárgybeli műszer, új állapotnak örül(teljesen karcmentes)és a következőt produkálja. Egyenfeszültség mérésnél, minden rendben, sőt jóval a tűrésen belül mér.
Próbáltam a váltófeszt mérni, a mutató meg se mukkant, felhomályosítás után ( váltófesz mérésnél táp is kell)újabb próbálkozás,abban a pillanatban mikor a "~" gomb lenyomásra kerül, old a védelem és a mutató maximálisan kileng, független, hogy milyen méréstartományba vagyok.
A tanyán fellelt rajzot nézve a D1-IC védelmi áramkört kizárnám mivel az SB1 mágneskapcsoló oldása után is fennáll a jelenség.
A következő a D2-IC orosz csoda, ha jól gugliztam akkor ez egy 741-es műveletinek a megfelelője. Ez lenne zárlatos ?
Holnapra van tervezve a műszer szétszedése, addig is jó lenne ha segítségetekkel tisztábban látnék ;-)
Üdv
Mali
Üdv kedves szakik!
Hozzám került egy Orosz ( szovjet) C1-59 (SZ1-59) típusú oszcilloszkóp. A felépítéséből gondolom, hogy katonai verzió lehet. Jó nagy darab, rack-ba rakható, és hátul is vannak bemeneti.
Méregettem benne a félvezetőket, feszültségeket. Találtam néhány kiszáradt, kapacvesztet kondit.
Cseréltem őket. Eredmény: egy darabig volt fény, jól fókuszálható, a benne lévő mérő jel( négyszög)
jól kirajzolódott. A függőleges helyzet kicsit mászkált, de kb. 2-3 perc múlva abba hagyta. A működése alapján úgy saccolom, hogy hosszú utánvilágítású cső van benne. Az utánvilágítási időt lehet állítani. Aztán találtam még kapacvesztett kondit. Azt is cseréltem. Most már nincs fény sem. :)
Visszaraktam a régi kondit, akkor sincs. Kellene egy rajz, vagy szervizkönyv.
Minden segítség jól jön.
Köszönettel: Mickie
Sziasztok. Elromlott az oszcilloszkopom. Munka kozben tortent, egyszer csak eszrevettem, hogy fekete a kepernyo. Kikapcs, kis ido mulva bekapcs, es ujbol volt vizszintes vonal. 10-15 perc mulva ujbol eltunt a vonal. Kinlodva bar, de sikerult befejeznem a javitast, es eltettem a muszert. Most ujbol szuksegem lenne ra, de a bekapcsolast jelzo leden kivul nem tortenik semmi. Valami tanacsot kernek, merre keressem a hibat, mert szkop javitasban egyaltalan nem vagyok jartas. Koszonom. Udv.