Sziasztok!
Minden alkalommal lehet indítani de a "VINCHI" felirat után kb 10mp múlva pirosra vált a zöld led majd újraindul és ismételgeti ezt a végtelenségig.
3,3v 5v megvan, a led-táp gyanús egy kicsit mert a 200v-os elko 65v fölé nem megy, ennek ellenére a bejelentkező szöveg szépen virít.
Úgynézem így rajz nélkül hogy külön kapcsolóüzemű egység állítaná elő ezt a tápot a táptrafó egy kisebb feszültségéből, 8 lábú ic E19858 felirattal és egy FET.
Mondanom sem kell hogy kondi-dióda cserére, hűtésre-melegítésre hőlégfúvózásra nem reagál. 1 hónapja járt le a garija, azt hiszem az Auchan forgalmazta de a neten nem találtam hozzá semmi infót.
Van-e rá ötlet?
Üdv:
PHILIPS GR2.4 függőleges eltérítő fokozatában, zárlatos lett a 7503 poz. BD536 tranzisztor, és a 6505 poz. LL4148 dióda.
Segítséget kérnék, mert még a helyettesítője (BD 538)sem kapható.
Van e valami amivel helyettesíteni lehet?
Károly
Sziasztok!
Gondom adódott ezzel a masinával. Még készenléti állapotig sem jut el, pedig a tápegység mérve jó. Kiderült, terheli valami a 12v-os ágat.
Végigkövetve eljutottam a t-con panelig, ott egy zárlatos "valamit" találtam. Itt kezdődnek igazából a gondok, hiszen semmit nem találok róla a neten.
Felirat mindössze ennyi rajta: 58AK igaz ez a "K" is fordítva szerepel.
Ismeri valaki esetleg?
Köszönettel: Kiss Z.
Üdv a T. Tagságnak!
Ezen a fórumon eddig csak olvasgattam, írni még nem írtam.
Most kikérném itt is a hozzáértők véleményét, hogy mi okozhatja az alábbi hibát.
Rendkívül rapszodikusan jelentkező hibáról van szó, van hogy hónapokig kifogástalan.
Máskor pedig, minden bekapcsoláskor csíkokkal indul, majd 15-20 perc után megjavul.
Ez korábban rövidebb idő volt, 4-5 perc.
A kijelző: LK315T3LZ94 (Sharp)
Méricskéltem már sokat a tápfeszültségeket, de nem igazán találtam eltérést a jó és rossz állapot között.
Többen kijelző hibára esküsznek, de nyomogatással, piszkálással nem lehet sem kiváltani, sem megszüntetni a hibát.
Olyan, mintha egy KH lenne, ami bemelegedés után "összezár", esetleg elkó hiba. Pár gyanúsat cseréltem, de kiszedve, jónak bizonyultak.
Ebben kérném a véleményeteket, mert nem tudom lokalizálni a hibát.
Köszönettel: Ravic